مانع تراشی در مسیر بازگشت آوارگان سوری از لبنان به کشورشان

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روسیاالیوم، مصطفی بیرم وزیر کار دولت پیشبرد امور لبنان به مانع تراشی هایی اشاره کرد که در مسیر بازگشت آوارگان سوری به کشورشان می شود. وی افزود: سوالات زیادی پیرامون نقش سازمان های بین المللی و عدم تمایل آنها به بازگشت آوارگان سوری وجود دارد. وزیر کار دولت […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روسیاالیوم، مصطفی بیرم وزیر کار دولت پیشبرد امور لبنان به مانع تراشی هایی اشاره کرد که در مسیر بازگشت آوارگان سوری به کشورشان می شود.
وی افزود: سوالات زیادی پیرامون نقش سازمان های بین المللی و عدم تمایل آنها به بازگشت آوارگان سوری وجود دارد.
وزیر کار دولت پیشبرد امور لبنان اعلام کرد: سازمان های بین المللی در موضوع آوارگان سوری ضمن تهدید دولت لبنان، از بازگشت این آوارگان به کشورشان ممانعت می کنند. آنها آشکارا اعلام کرده اند که بازگردانیدن آوارگان سوری به کشورشان ممنوع است.
وی افزود: به شرکت های کوچکی که با لبنانی ها رقابت می کنند، به استثنای شرکت هایی که حداقل ۵ لبنانی را استخدام کنند، مجوز کار نمی دهیم.
این وزیر لبنانی تصریح کرد: وزارتخانه ما ۱۲۶ شغل منحصر به لبنانی ها را مشخص کرده، اما عده ای این قوانین را دور می زنند.
روسیاالیوم گزارش داد: در اکتبر گذشته، مقامات لبنانی ازسرگیری طرح بازگشت داوطلبانه آوارگان سوری را اعلام کردند، اما امنیت عمومی لبنان اعلام کرد که یک میلیون و ۳۳۰ هزار آواره سوری در لبنان تمایلی به بازگشت به کشور خود ندارند. این در شرایطی است که لبنان با بحران اقتصادی شدیدی دست و پنجه نرم می کند که بانک جهانی آنرا بدترین از سال ۱۸۵۰ دانسته است. ارزش لیره لبنان ۹۵ درصد در برابر دلار کاهش پیدا کرده است. بیش از ۸۰ درصد از لبنانی ها زیر خط فقر هستند.

منبع : مهر نیوز