ماهی قرمز را از مراکز مجاز تهیه کنید

کارشناس مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان دامپزشکی استان: مردم از خرید ماهی قرمز از دست فروشان و دوره گرد‌ها به دلیل نگهداری این آبزیان در شرایط بهداشتی نامناسب، خودداری کنند. به گزارش سردبیر پرس پگاه رستمی با بیان اینکه شهروندان از تماس مستقیم و حفاظت نشده با ماهی خودداری کنند  گفت: از ظروف یکبار […]

کارشناس مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان دامپزشکی استان: مردم از خرید ماهی قرمز از دست فروشان و دوره گرد‌ها به دلیل نگهداری این آبزیان در شرایط بهداشتی نامناسب، خودداری کنند. به گزارش سردبیر پرس پگاه رستمی با بیان اینکه شهروندان از تماس مستقیم و حفاظت نشده با ماهی خودداری کنند  گفت: از ظروف یکبار مصرف برای حمل و جابجایی ماهی به منزل استفاده شود.
کارشناس مسئول اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان دامپزشکی استان همچنین از مردم خواست از خرید ماهیان بیمار و بی حال با علائم شنای غیر فعال، فاقد رنگ شفاف و دارای لکه بر روی پوست بدن خودداری کنند.
وی با اشاره به اینکه پس از انتقال ماهی به منزل، بلافاصله نسبت به تعویض آب اقدام و ماهی‌ها به ظروف از قبل آماده شده منتقل شوند گفت: در پایان نوروز ماهی‌ها را در رودخانه‌ها و یا نهر‌ها رها نکنید و در محل‌های تعیین شده در شهرداری رهاسازی شود.

منبع : سردبیر پرس