متأثران از بارندگی در ۶ شهرستان خوزستان امدادرسانی شدند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، امیرعباس نجفی سه‌شنبه شب در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اشاره به حضور تیم‌های امدادی در مناطق درگیر آب‌گرفتگی‌ها در سطح خوزستان، بیان کرد: امروز در پی فعالیت سامانه بارشی در سطح شهرستان‌های آغاجاری، هفتکل، بهبهان، رامهرمز، رامشیر و هندیجان ارزیابی‌های لازم در این شهرستان‌ها انجام و عملیات امدادرسانی به متأثران از […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، امیرعباس نجفی سه‌شنبه شب در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اشاره به حضور تیم‌های امدادی در مناطق درگیر آب‌گرفتگی‌ها در سطح خوزستان، بیان کرد: امروز در پی فعالیت سامانه بارشی در سطح شهرستان‌های آغاجاری، هفتکل، بهبهان، رامهرمز، رامشیر و هندیجان ارزیابی‌های لازم در این شهرستان‌ها انجام و عملیات امدادرسانی به متأثران از بارندگی‌ها آغاز شده است.
وی افزود: با شروع بارش باران از شب گذشته نیز سه تیم عملیاتی در شهرستان رامهرمز فعال و تاکنون به بیش از ۲۰ خانوار در مناطق شهرک فجر، رامشیر و عشایر امدادرسانی کرده‌اند. همچنین ۲ پمپ لجن کش در شهرستان‌های رامهرمز و رامشیر به‌منظور تخلیه آب‌های سطحی و کمک به مردم در آن مناطق مورد استفاده قرار گرفته است.
نجفی ضمن تقدیر از تلاش امدادگران در شبانه‌روز گذشته، عنوان کرد: چهار باب منزل در شهرستان آغاجاری نیز دچار ریزش شده که خانواده‌های متأثر به محل امن انتقال و اسکان یافتند. همچنین ۸۳ خانوار در مناطق هادی خانی، آب باران، نمره ۱۷ و کوی تانکی مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت نیاز امدادرسانی خواهند شد.
وی گفت: مناطق دره لیر، دره بازار، پیاز کار، دره گرمابه و ماهور در بهبهان از این بارندگی‌ها متأثر شده‌اند که پس پایان مرحله ارزیابی نجاتگران اقلام زیستی بین خانوارهای آسیب‌دیده توزیع می‌شود.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان افزود: تیم‌های ارزیاب هلال‌احمر شهرستان هندیجان نیز وضعیت ۳ روستا را مورد بررسی قرار داده و عملیات امدادرسانی به ۸ خانوار در حال انجام است.