متهم شدن رئیس فدراسیون جهانی والیبال به پولشویی و کلاهبرداری مالیاتی

رئیس فدراسیون جهانی والیبال در آستانه لیگ ملت های ۲۰۲۱ به پولشویی متهم شد. به گزارش سردبیر پرس و به نقل از خبرگزاری های لهستان،  آری گراسا رئیس فدراسیون جهانی والیبال متهم به کلاهبرداری مالیاتی و پولشویی شده است. روز پنجشنبه پلیس در ریودوژانیرو خانه آری گراسا را مورد بازرسی قرار داد. آری گراسا که رئیس سابق فدراسیون والیبال برزیل بود، […]

رئیس فدراسیون جهانی والیبال در آستانه لیگ ملت های ۲۰۲۱ به پولشویی متهم شد.
به گزارش سردبیر پرس و به نقل از خبرگزاری های لهستان،  آری گراسا رئیس فدراسیون جهانی والیبال متهم به کلاهبرداری مالیاتی و پولشویی شده است.
روز پنجشنبه پلیس در ریودوژانیرو خانه آری گراسا را مورد بازرسی قرار داد. آری گراسا که رئیس سابق فدراسیون والیبال برزیل بود، هم اکنون در لوزان سوئیس و در مقر فدراسیون جهانی والیبال حضور دارد، بنابراین پلیس مجبور شد درب خانه اش در ریو را بشکند و وارد منزل او شود .گفته می شود این تحقیق همچنان در مورد ۹ سیاستمدار محلی و بازرگان در حال انجام است.طبق گفته های دادستانی، آری گراسا مظنون به  پولشویی و ایجاد قراردادهای ساختگی است. گفته می شود او از پول فدراسیون والیبال برزیل سوء استفاده کرده است.
همچنین فدراسیون والیبال برزیل اعلام کرد که مدیریت فعلی به طور کامل با تحقیقات همکاری خواهد کرد و در صورت اثبات خسارت مالی، تمام اقدامات لازم را به طور کامل انجام خواهد داد چرا که باید این مبالغ به والیبال برزیل بازپرداخت شود.وکلای آری گراسا این موضوعات را رد می کنند و خواستار اقدام فوری برای روشن شدن موضوع و و رفع اتهام هستند.  
رسانه های برزیلی مبلغی که باعث شده رئیس فدراسیون جهانی والیبال به دردسر بیفتد را ۸ تا ۱۰ میلیون دلار اعلام کرده اند.
این اتهامات درحالی است که لیگ ملت های والیبال قرار است کمتر از یک هفته دیگر برگزار شود و شاید این موضوعات مسابقات را تحت تاثیر قرار دهد.
انتهای پیام