مجلس مذاکرات راپیگیری می کند/وزارت خارجه بدون نظر ما تصمیمی نگیرد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سیدمسعود خاتمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی اخطار قانون اساسی،گفت: در حالی که همه ذهن ها معطوف به مسائل مربوط به انتخابات است، مذاکرات برجام در حال انجام است و در بحث برجام هم دیدیم که برخی از افراد به عنوان نفوذی دخالت داشتند. وی بیان کرد: […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سیدمسعود خاتمی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی طی اخطار قانون اساسی،گفت: در حالی که همه ذهن ها معطوف به مسائل مربوط به انتخابات است، مذاکرات برجام در حال انجام است و در بحث برجام هم دیدیم که برخی از افراد به عنوان نفوذی دخالت داشتند.
وی بیان کرد: جیسون رضائیان یکی از جاسوسانی بود که پس از دستگیری با وساطت وزارت امور خارجه آزاد شد و این فرد امروز در سایت های آمریکایی به صورت آشکار علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می کند.
نماینده مردم گلپایگان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پخش فایل صوتی وزیر امور خارجه در یک رسانه ضدانقلاب نشان داد که جاسوسان در سیستم این وزارتخانه نفوذ کرده اند.
خاتمی تأکید کرد: بر این اساس باید مراقبت شود تا بار دیگر افراد بیگانه و وکیل مدافع های دشمن در مذاکرات دخالتی نداشته باشند.
وی افزود: ما باید مراقب باشیم که همان بلایی که برجام بر سر کشور آورد و اقتصاد مردم را به روز سیاه نشاند، بار دیگر تکرار نشود. باید مراقب مسئله نفوذ در مذاکرات بود و بر این اساس مجلس تمامی مطالب مطرح شده در مذاکرات را رصد می کند و مذاکرات باید در مجلس مطرح شود.
خاتمی تأکید کرد: طبق قانون اساسی هر قرارداد و تعهدی باید به تأیید مجلس برسد و اعضای کمیسیون امنیت ملی و نمایندگان باید مذاکرات برجام را به صورت دقیق پیگیری کنند و وزارت امور خارجه هم باید بداند که هیچ تصمیمی را بدون نظر مجلس شورای اسلامی نمی تواند بپذیرد.

منبع : خبرگزاری مهر