مجلس نمایندگان آمریکا برای دهمین بار در انتخاب رئیس ناکام ماند

به گزارش سردبیر پرس به نقل از المیادین، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا بدلیل اختلافات شدید، برای دهمین بار در انتخاب رئیس این مجلس ناکام ماندند. مجلس نمایندگان آمریکا برای دهمین بار طی سه روز جلسه خود نتوانسته در انتخاب رئیس خود به اجماع آرا برسد. جلسه بعدی مجلس نمایندگان آمریکا نیز قرار است بزودی برگزار […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از المیادین، اعضای مجلس نمایندگان آمریکا بدلیل اختلافات شدید، برای دهمین بار در انتخاب رئیس این مجلس ناکام ماندند.
مجلس نمایندگان آمریکا برای دهمین بار طی سه روز جلسه خود نتوانسته در انتخاب رئیس خود به اجماع آرا برسد.
جلسه بعدی مجلس نمایندگان آمریکا نیز قرار است بزودی برگزار شود تا این مساله به بحرانی جدی تر تبدیل نشود.
«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا اخیرا در سخنانی با انتقاد از شکست پیاپی جمهوری خواهان در انتخاب رئیس مجلس نمایندگان، این رویداد را مایه شرم آمریکا توصیف کرد.
رئیس‌جمهور آمریکا در این خصوص به خبرنگاران گفت: این شرم و ناکارآمدی بازتاب منفی دارد؛ زیرا باعث تأخیر طولانی در آغاز به کار این مجلس می‌شود.
وی در این باره گفت: این یک آبروریزی و شرم آور است و زمان زیادی طول می‌کشد. نحوه برخورد آنها (قانونگذاران جمهوریخواه) با یکدیگر خجالت آور است. امیدوارم آنها بتوانند کاری انجام دهند. جهان درحال تماشا است.
گفتنی است که «کوین مک‌کارتی» نماینده جمهوریخواه در اتفاقی عجیب پیشتر هم در ۳ دور رأی‌گیری روز نخست کنگره، موفق به کسب آرا لازم برای ریاست مجلس نمایندگان نشد و باوجود اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا به طور ضمنی گفته که ممکن است دیگر از او حمایت نکند، مک‌کارتی همچنان اصرار داشت که دست از تلاش نخواهد کشید، زیرا حمایت ترامپ را دارد!
مک‌کارتی پس از نشست خصوصی با متحدان حزب جمهوری‌خواه، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا برای سمت ریاست مجلس نمایندگان، هنوز حمایت ترامپ را حس می‌کند، گفت «بله البته.»