مجموعه‌شعر یکی از مدافعان حرم منتشر شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجموعه‌شعر «خارج از ساعت اداری» سروده محمد توکلی به‌تازگی توسط نشر شهید کاظمی منتشر و وارد بازار نشر شده است. شاعر این‌اثر که خود از جانبازان دفاع از حرم حضرت زینب(س) است، در کارنامه‌ ادبی خود، بیش از ۲۰ رتبه برتر کشوری و بین‌المللی را دارد. او کتاب خود را […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مجموعه‌شعر «خارج از ساعت اداری» سروده محمد توکلی به‌تازگی توسط نشر شهید کاظمی منتشر و وارد بازار نشر شده است.
شاعر این‌اثر که خود از جانبازان دفاع از حرم حضرت زینب(س) است، در کارنامه‌ ادبی خود، بیش از ۲۰ رتبه برتر کشوری و بین‌المللی را دارد. او کتاب خود را به «شهیدان خیلی زنده؛ جانبازها» تقدیم کرده است. شاعر اشعار این‌کتاب می‌گوید در این‌اثر، به حرکتی سیال بین شعر سپید، شعر آزاد و شعر روایت، دست زده است.
اشعار این‌کتاب در ۲ فصل «چیپس خاک و خون» و «مدادجنگی» منتشر شده‌اند و عموماً درباره موضوعات سیاسی، اجتماعی، انقلابی و مرتبط با جنگ هستند. توکلی اهل دلیجان است که به‌تازگی برای درمان مجروحیت ۵۰ درصدی خود، به قم مهاجرت کرده است. او می‌گوید عبور از کلیشه‌ها، خشونت کلمات، و صراحت لهجه‌اش در شعر را، مدیون تجربیات زیستی خودش است.
یکی از اشعار «خارج از ساعت اداری» در ادامه می‌آید:
سالی چند بار بستری می‌شومو چند بار کمتر شعر می گویمارشاد می‌گوید:با کتاب‌های چاپ نشده ات بیمه نمی‌شویراستی شاعری که بجنگد به چه دردی می‌خورد؟شاید تقدیرهای پنجاه هزار تومانیراستی شاعری که از آمریکا نمی ترسدچرا باید از چاپ نشدن بترسد؟
این‌کتاب با ۶۰ صفحه منتشر شده است.