مجوز واردات کالا از مرزهای کرمانشاه توسط ۷ سازمان تأیید می‌شود

خلیل حیدری امروز در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به کولبری در مرزهای استان کرمانشاه اظهار کرد: گمرک تنها وظیفه ترخیص کالا را برعهده داشته و مسئولیتی در قبال کولبرها ندارد. وی افزود: ساماندهی کولبرها بر عهده فرمانداری و ادارات صمت هر شهرستان است و صمت در صورت وجود شرایط کار، کارت مخصوصی […]

خلیل حیدری امروز در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس با اشاره به کولبری در مرزهای استان کرمانشاه اظهار کرد: گمرک تنها وظیفه ترخیص کالا را برعهده داشته و مسئولیتی در قبال کولبرها ندارد.
وی افزود: ساماندهی کولبرها بر عهده فرمانداری و ادارات صمت هر شهرستان است و صمت در صورت وجود شرایط کار، کارت مخصوصی برای این افراد صادر می‌کند.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه گفت: افراد برای واردات کالا که بر عهده فرمانداری‌ها و شورای تأمین شهرستان‌ها است، باید در سامانه ثبت آمار ثبت نام و شورای ساماندهی شامل هفت سازمان آن را تأیید کنند.
حیدری تصریح کرد: فرمانداری‌ها و شورای تأمین شهرستان‌ها باید اطلاعات فرد در سامانه ثبت آمار و توانایی‌های افراد در زمینه واردات را تأیید کنند، در روند واردات جنس‌ها تحویل گمرک داده تا بر اساس مقررات ابلاغی ترخیص شود.
وی ادامه داد: پس از ترخیص کالا از گمرک در سامانه‌ای زیر نظارت اداره صمت موارد لازم ثبت و کالاهای وارداتی به انبارها رفته و سپس توزیع می‌شود.
حیدری با اشاره به صادرات و واردات کالا از مرزهای استان کرمانشاه گفت: مشکلات اقتصادی و کرونا مانع این اقدامات نشده و صادرات و واردات همچنان ادامه دارد.
مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه افزود: آمار صادرات و واردات در سال ۱۴۰۰ همچون سال گذشته بوده و اجازه انتشار آن داده نشده و تمامی پنج مرز رسمی این استان هم اکنون فعال است‌.

منبع : مهر نیوز