محفل انس با قرآن در املش برگزار شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، شامگاه شنبه محفل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته استانی و شهرستانی در مصلای امام خمینی (ره) شهر املش برگزار شد. اجرای شعار «گیلان فقط رشت نیست» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این مراسم با اشاره به وجود ریشه فرهنگی و هنری در میان مردم شهرستان […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، شامگاه شنبه محفل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته استانی و شهرستانی در مصلای امام خمینی (ره) شهر املش برگزار شد.

اجرای شعار «گیلان فقط رشت نیست»
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این مراسم با اشاره به وجود ریشه فرهنگی و هنری در میان مردم شهرستان املش طولانی است، اظهار کرد: شهرستان املش از فرهیختگان بزرگی در عرصه فرهنگ و هنر برخوردار است.
رضا ثقتی با بیان اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بر خود وظیفه می‌داند که املش را با سبقه فرهنگی و هنری، دینی، مذهبی و تاریخی به صورت ویژه نگاه کند، افزود: در طول ماه مبارک رمضان تلاش شده تا در برنامه‌های فرهنگی و هنری شهرستان‌ها حضور داشته باشیم.
وی با اشاره به برگزاری جلسه شورای اداری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در آینده نزدیک در شهرستان املش، گفت: سیاست جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تمرکززدایی فعالیت‌های فرهنگی و هنری است.
ثقتی در ادامه با بیان اینکه با شعار «گیلان فقط رشت نیست» برنامه‌ها و فعالیت‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در دور جدید فعالیت‌ها آغاز شده است، اضافه کرد: یکی از رویکردهای توجه ویژه به شهرستان‌ها است.
هفته فرهنگ و هنر املش برگزار می‌شود
وی با اشاره به اینکه میدان عملیات فرهنگی و هنری این اداره کل امروز مرکز استان خارج و به سایر شهرهای گیلان کشیده شده است، تصریح کرد: امروز در توزیع بودجه، امکانات و اجرای برنامه‌ها توجه در شهرستان‌ها متمرکز شده است.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه در گذشته برای اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح شهرستان‌ها به هر دلیلی با محدودیت‌هایی همراه بوده است، ادامه داد: به دنبال پایان بخشیدن به این محدودیت‌های در گفتمان عدالت محوری دولت جدید هستیم.
وی با اشاره به برگزاری هفته فرهنگ و هنر املش در تابستان امسال، گفت: هدف از برگزاری هفته فرهنگ و هنر شناسایی و معرفی پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های این حوزه شهرستان املش است.
ثقتی تأکید کرد: باید ظرفیت اصلی شهرستان املش در رشته هنری و فرهنگی شناسایی و تقویت شده و به عنوان پایتخت آن رشته معرفی شود.

منبع : خبرگزاری مهر