«محمود عباس» با «آنتونی بلینکن» گفتگو کرد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پایگاه خبری وفا، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شب گذشته در گفتگویی تلفنی با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا موضوعاتی چون آخرین تحولات فلسطین و روابط دوجانبه با واشنگتن را مورد بحث و بررسی قرار داد. عباس در این گفتگو ضمن اشاره به اینکه اوضاع کنونی نمی‌تواند […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پایگاه خبری وفا، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شب گذشته در گفتگویی تلفنی با «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا موضوعاتی چون آخرین تحولات فلسطین و روابط دوجانبه با واشنگتن را مورد بحث و بررسی قرار داد.
عباس در این گفتگو ضمن اشاره به اینکه اوضاع کنونی نمی‌تواند ادامه دار باشد، بر ضرورت پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینی، توقف شهرکسازیهای غیرمجاز این رژیم، پایان اقدامات خصمانه و تروریستی صهیونیست‌ها و اهمیت احترام به ماهیت تاریخی «بیت المقدس» تاکید کرد.
وی افزود که لازم است رژیم صهیونیستی، بیرون راندن فلسطینیان ساکن در محله‌های «قدس» را متوقف کرده و به اقدامات ایذائی خود علیه اسرای فلسطینی، گروگان گرفتن پیکر شهدای این کشور، گرفتن مالیات و ایجاد خفقان اقتصادی در فلسطین پایان دهد.
عباس همچنین با اشاره به ضرورت توقف اقدامات یکجانبه رژیم صهیونیستی که منجر به تضعیف راه حل دودولتی می‌شود و همچنین بازگشت به توافقنامه‌های امضا شده میان فلسطین و رژیم صهیونیستی، بر اهمیت استمرار تلاش در راستای تقویت روابط دوجانبه با آمریکا و رفع موانع بر سر راه این روابط تاکید کرد.
بلینکن به نقل از «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا بر پایبندی این کشور به راه‌حل دو دولتی و اهمیت ایجاد افق سیاسی تأکید کرد و گفت که دولت بایدن دشواری‌های سیاسی و اقتصادی تشکیلات خودگردان فلسطین را درک می‌کند.

منبع : مهر نیوز