محکوم به قصاص در گلستان به حرمت شب های قدر بخشیده شد

به گزارش سردبیر پرس، هادی هاشمیان اظهارکرد: محکوم به قصاص در گلستان به حرمت شب های قدر بخشیده شد. رئیس کل دادگستری گلستان افزود: محکوم به قصاص در سال ۹۱ هنگام دعوای فامیلی در یکی از روستاهای گرگان که بر سر اختلافات ملکی بود،  مرگ یکی از آشنایان خود را رقم زد. هاشمیان افزود: پس از […]

به گزارش سردبیر پرس، هادی هاشمیان اظهارکرد: محکوم به قصاص در گلستان به حرمت شب های قدر بخشیده شد.
رئیس کل دادگستری گلستان افزود: محکوم به قصاص در سال ۹۱ هنگام دعوای فامیلی در یکی از روستاهای گرگان که بر سر اختلافات ملکی بود،  مرگ یکی از آشنایان خود را رقم زد.
هاشمیان افزود: پس از رسیدگی پرونده و با درخواست خانواده مقتول، حکم قصاص این جوان که در زمان قتل ۲۴ ساله بود، صادر شد و پس از طی تشریفات قانونی در نوبت اجرا قرار گرفت.
وی ادامه داد: سال های گذشته بارها ریش سفیدان و اعضای شورای حل اختلاف، پادرمیانی کردند اما خانواده داغدار حاضر به گذشت نشدند.
هاشمیان گفت: دیشب در حالی که حکم قصاص قرار بود به زودی اجرا شود، بار دیگر اعضای شورای حل اختلاف و ریش سفیدان دو طایفه به منزل اولیای دم رفتند و این بار این خانواده داغدار بزرگوارانه به حرمت شبهای قدر و مولای متقیان امیرالمومنین (ع) از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای حکم منصرف شدند.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: سال گذشته هم گذشت شاکیان به ۲۶ محکوم به قصاص، فرصت دوباره زندگی و جبران مافات بخشید.