مدرسه زمستانی توانمندسازی در رشته «زبان‌شناسی» برگزار می‌شود

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران «ایرانداک»، این مدرسه زمستانی هفته آخر بهمن‌ماه و هفته نخست اسفندماه ۱۴۰۲، برگزار می‌شود. به دانش‌پذیران این دوره گواهینامه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران اعطا می‌شود. مدرسان این دوره اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل و خارج از […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران «ایرانداک»، این مدرسه زمستانی هفته آخر بهمن‌ماه و هفته نخست اسفندماه ۱۴۰۲، برگزار می‌شود.
به دانش‌پذیران این دوره گواهینامه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران اعطا می‌شود.
مدرسان این دوره اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل و خارج از کشور و مخاطبان آن دانشجویان و دانش‌آموختگان تحصیلات تکمیلی رشته زبان‌شناسی و پژوهشگران رشته‌های مرتبط هستند.
مدیریت علمی این مدرسه را دکتر الهام علائی، عضو هیات علمی گروه زبان‌شناسی رایانشی پژوهشکده علوم اطلاعات پژوهشگاه برعهده دارد. همچنین سرفصل‌های آموزشی این دوره عبارتند از: مبانی نظری ساخت پیکره، زبان‌شناسی پیکره‌ای و کار با نرم‌افزار اسکچ انجین، هستان‌نگاری، زبان‌شناسی و گفتاردرمانی، نشانه‌شناسی شناختی و سینما، زبان و ادبیات نمایشی، زبان‌شناسی و هوش مصنوعی، زبان و شناخت، گرافولوژی، و فرهنگ‌نویسی.
آخرین مهلت ثبت‌نام در این دوره ۲۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ و در نشانی https://irandoc.ac.ir/page/۵۲۵۵ انجام می گیرد.