مذاکرات هسته ای ایران محور رایزنی وزیران خارجه قطر و آمریکا

به گزارش سردبیر پرس به نقل از الجزیره، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر در دیدار با آنتونی بلینکن همتای امریکایی خود تحولات منطقه و مذاکرات هسته‌ای با ایران و نیز پرونده افغانستان را بررسی کرد. الجزیره گزارش داد که وزیر خارجه قطر، در حاشیه نشست وزرای خارجه اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از الجزیره، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی وزیر خارجه قطر در دیدار با آنتونی بلینکن همتای امریکایی خود تحولات منطقه و مذاکرات هسته‌ای با ایران و نیز پرونده افغانستان را بررسی کرد.
الجزیره گزارش داد که وزیر خارجه قطر، در حاشیه نشست وزرای خارجه اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا که در کامبوج در حال برگزاری است، با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه امریکا دیدار کرد.
وزیر خارجه قطر در اظهاراتی در حاشیه این دیدار، تأکید کرد: با بلینکن روابط دوجانبه و تحولات مربوط به توافق هسته ای ایران و اوضاع افغانستان را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادیم.
وی افزود: تحولات جهانی، رایزنی میان آمریکا و قطر را طلب می کند به ویژه درباره آنچه به منطقه مربوط می شود. گفتگوهای ما برای امنیت منطقه بسیار مهم است.
از سوی دیگر بلینکن هم گفت: با وزیر خارجه قطر موضوعات منطقه ای و بین المللی از جمله افغانستان و ایران و برخی موضوعات دیگر را مورد رایزنی قرار دادم.
وی افزود: این مذاکرات نشانه شراکت محکم میان آمریکا و قطر است.