مراسم بزرگداشت «جعفر شهری باف» برگزار می‌شود

به گزارش سردبیر پرس، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت هفته بزرگداشت «شهر تهران» مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی استاد «جعفر شهری باف» نویسنده و پژوهشگر تاریخ اجتماعی تهران را در فضای مجازی برگزار می‌کند. در این برنامه که دوشنبه نوزدهم مهرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ برگزار می‌شود، حسن بلخاری رئیس […]

به گزارش سردبیر پرس، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی به مناسبت هفته بزرگداشت «شهر تهران» مراسم بزرگداشت مقام علمی و فرهنگی استاد «جعفر شهری باف» نویسنده و پژوهشگر تاریخ اجتماعی تهران را در فضای مجازی برگزار می‌کند.
در این برنامه که دوشنبه نوزدهم مهرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۴:۰۰ تا ۱۶:۰۰ برگزار می‌شود، حسن بلخاری رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، حسن انوری عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، نصرالله حدادی تهران شناس، حسین ایمانی جاجرمی دانشیار دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و کامران صفامنش پژوهشگر تاریخ معماری و شهرسازی سخنرانی خواهند کرد.
مرحوم استاد «جعفر شهری باف» نویسنده و پژوهشگر تاریخ اجتماعی تهران بود که با آثار و فعالیت‌های علمی و پژوهشی خود، گنجینه ارزشمندی از زندگی اجتماعی مردم ایران را پیش روی آنان قرار داد. او شاهد صادق زمانه خود بود و با ویژگی‌های زبانی اصیل و حفظ کلمات مهجور، به نوعی پیشینه زبان را نیز با تاریخ مردم و فرهنگ پیوند داد.
دو کتاب «طهران قدیم» و «تاریخ اجتماعی تهران در قرن سیزدهم»، از جمله آثار مهم این استاد فقید در زمینه تاریخ اجتماعی و فرهنگ عامه به شمار می‌روند.
این برنامه در نشانی های زیر پخش خواهد شد:
https://www.instagram.com/anjomanasarmafakher۲
https://www.aparat.com/mafakherefarhangi
https://t.me/anjomanasarmafakher