مراسم سومین سالگرد «امیرحسین قربانی» در بهاباد برگزار شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، یکی از راویان دفاع مقدس در این مراسم با بیان اینکه در انقلاب اسلامی از همه عرصه‌ها شهید داشته‌ایم و هیچ قشری نبوده که الگویی از شهید و شهادت نداشته باشد، اظهار داشت: شهید قربانی، فردی مؤمن بود که برای خدمت به مردم به تحصیل در خارج از کشور پرداخت. […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، یکی از راویان دفاع مقدس در این مراسم با بیان اینکه در انقلاب اسلامی از همه عرصه‌ها شهید داشته‌ایم و هیچ قشری نبوده که الگویی از شهید و شهادت نداشته باشد، اظهار داشت: شهید قربانی، فردی مؤمن بود که برای خدمت به مردم به تحصیل در خارج از کشور پرداخت.
میرجلیلی همچنین با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سلیمانی بیان کرد: اگر از من بپرسند ویژگی شاخص سردار سلیمانی چیست، می‌گویم اعتقاد و عمل خالصانه برای مبارزه با شرک و کفر؛ همان اعتقاد و عملی که در وجود امام راحل نیز موج می زد.
این راوی دفاع مقدس افزود: سال‌های دفاع مقدس بدون شک یکی از ماندگارترین دوران تاریخ پر فراز و نشیب ایران اسلامی است که فرهنگ ایثار و شهادت، بیان رشادت ها و از جان گذشتگی رزمندگان اسلام در طول این سالها باید به نسل‌های بعد منتقل شود.
میرجلیلی عنوان کرد: روایتگری‌ها موجب ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه می‌شود فرهنگی که دشمن را به وحشت می‌اندازد و درصدد است تا آن را در جامعه کمرنگ و جوانان را با دفاع مقدس و رشادت‌ها و ایثارگری جوانانش غریبه کند اما نمی‌داند که جوانان امروز، پیرو جوانان جهاد و شهادت هستند و با روایتگری پیشکسوتان خود نه تنها با فضای جبهه ها غریبه نیستند بلکه راه آنان را ادامه می‌دهند.
وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری بارها در فرمایشات خود بر ترویج فرهنگ شهادت در جامعه تاکید کرده و فرمودند که زنده نگه داشتن خون شهدا کمتر از خود شهادت نیست و اجازه ندهید این فرهنگ از بین برود.
میرجلیلی عنوان کرد: ترویج فرهنگ دفاع مقدس بهترین راه مقابله با تهاجم فرهنگی است و باید با بهره گیری از رزمندگان و بازگویی خاطرات و وقایع جنگ تحمیلی به آموزش نیروهای جوان در حوزه روایتگری پرداخت تا بتوانیم این فرهنگ را به نسل‌های بعد منتقل کنیم.
وی با اشاره به اینکه شهدا با جان‌فشانی های خود عزت، استقلال و آزادی را برای کشور به ارمغان آوردند، افزود: شهدا سند پرافتخار نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.
این راوی تصریح کرد: علت اینکه شهید سلیمانی سردار دل‌ها شد و محبوبیتش از جمهوری اسلامی بیشتر بوده و معادلش در ایران هم زیاد داریم این بوده که شهید سلیمانی زنده بودن شهدا را باور داشت و شهدا نقش پررنگی در زندگی اش داشتند.
گفتنی است؛ دانشجوی شهید، امیرحسین قربانی یکی از مسافران هواپیمای اوکراین بود که در ۱۸ دیماه سال ۱۳۹۹ بر اثرسانحه سقوط هواپیمای اوکراین جان خود را از دست داد.

منبع : مهر نیوز