مراسم شبی باشهدا محله خندق لامرد برگزار شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مراسم شبی با شهدا محله خندق برای شانزدهمین سال متوالی با روایتگری حاج علی حسنی از راویان دوران دفاع مقدس در چهارشنبه شب در مهدیه خندق لامرد برگزار شد. حاج علی حسنی طی سخنانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید نام و یاد شهدا را […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مراسم شبی با شهدا محله خندق برای شانزدهمین سال متوالی با روایتگری حاج علی حسنی از راویان دوران دفاع مقدس در چهارشنبه شب در مهدیه خندق لامرد برگزار شد.
حاج علی حسنی طی سخنانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه باید نام و یاد شهدا را زنده نگه داشت تصریح کرد: اگر به حوادث تاریخی همچون جنگ هشت ساله پرداخته نشود، قطعاً به فراموشی سپرده می‌شود و یا اینکه تحریف می‌شود.
وی افزود: جنگ ما با تأسی از نهضت عاشورا بود و شهدا را به خاک نسپردیم بلکه آنها را به دل سپردیم و به همین دلیل همیشه نام و یادشان زنده و جاودان است.
این یادگار دوران دفاع مقدس گفت: باید به جهاد تبیین مدنظر حضرت آقا توجه کرد و جهاد شهدای عزیز را برای نسل جدید بازگو کرد تا جوان ما بداند چه بودیم و چه هستیم.
سخنران مراسم شبی با شهدا خندق افزود: دشمن با تبلیغ سکوت می‌کند و سپس برای حمله آتش می‌ریزد و در پناه آتش کارش را به پیش می‌برد.
مسئول اسبق ستاد عمره و عتبات دانش آموزان کشور گفت: دشمن نفوذ کرده و جوان ما نباید گول شبهات دشمن را بخورد و باید بداند که نسل گذشته چه کارهایی را انجام داده است.
وی افزود: امروز مشکلات معیشتی و اقتصادی گریبان گیر جامعه شده است اما کارهای بزرگ و سنگینی در کشور همچون پرورش و رویش شهید حججی ها، ابراهیم هادی‌ها انجام شده است و سیاه نمایی در حال زیاد شدن است و دشمن نیز به دنبال همین سیاه نمایی است.
وی، با تاکید بر اینکه باید یادواره‌های شهدا را به کنگره شهدا تبدیل کرد خاطرنشان ساخت: پیشنهاد می‌شود در برنامه کنگره شهدا به مدت حدوداً یک هفته برنامه اجرا شود و هر روز یک برنامه‌ای را اجرا کرد تا کل شهر درگیر کنگره شوند.
معاون اسبق سازمان دانش آموزی کشور افزود: خاطرات و بزرگ مردی شهدا را باید به رشته تحریر درآورد تا نسل‌های آینده به درستی متوجه شوند.
وی با اشاره به اینکه باید شب خاطره برگزار کرد و تاریخ شفاهی جنگ را استخراج کرد گفت: جنگ ما با تاسی از نهضت عاشورا بود، و خیلی از عملیات‌ها و اتفاقات شب حمله به حوادث عاشورا و کربلا شباهت دارد.
حسنی سخنران این مراسم افزود: حسین فهمیده تانک را منفجر نکرد بلکه روحیه دشمن را منفجر کرد و درس ایثار و شجاعت را به جوانان و نوجوان داد و ۲۶۸ شهید شناسایی شده که بعد از شهید فهمیده، عملیات استشهادی را در لبنان و دیگر … انجام داده اند و حسین فهمیده را الگوی خود کرده اند.
وی افزود: مادر شهید مغنیه می‌گوید که شهید چمران الگوی عماد و جهاد مغنیه من بوده است. او تصریح کرد: وظیفه ما خط پر کردن است و اگر این جهاد و شهادت نبود هم اکنون چکمه پوش عراقی و آمریکایی در حال پرسه زدن در شهرها و روستاهای این کشور بودند.
وی با اشاره به این مطلب که رهبری فرمودند شهادت مرگ تاجران است تصریح کرد: روحیه جهادی و انقلابی باید داشت و دشمن را باید به خوبی شناخت.
گفتنی است؛ حجت الاسلام شهید ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران که در بیروت به شهادت رسید از محله خندق شهر لامرد می‌باشد.
همچنین، شش شهید دوران دفاع مقدس شهیدان مجید حسن زاده، مجید سورغالی، رمضان کوردانی، اسدحسین زاده، حبیب باقری وحبیب زال از شهدای دوران دفاع مقدس از محله خندق هستند.
این مراسم با مداحی ذاکر ال الله علیرضا پور به پایان رسید.

منبع : مهر نیوز