مراقبت از غیرت دینی فراموش نشود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان با تاکید بر اینکه امروز یکی از موضوعات مهمی که نباید به فراموشی سپرده شود، بحث غیرت دینی است، اظهار کرد: رهبر فرزانه انقلاب نیز بارها در این خصوص تاکید داشته‌اند؛ چرا که همین غیرت دینی باعث شده است تا […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه زنجان با تاکید بر اینکه امروز یکی از موضوعات مهمی که نباید به فراموشی سپرده شود، بحث غیرت دینی است، اظهار کرد: رهبر فرزانه انقلاب نیز بارها در این خصوص تاکید داشته‌اند؛ چرا که همین غیرت دینی باعث شده است تا حیات انقلاب حفظ شده و دشمن به اهداف شوم خود نرسد.
وی با اشاره به اینکه جامعه همچون یک کشتی بوده و همه ما سوار بر این کشتی هستیم، افزود: آنچه که باعث می‌شود این کشتی به ساحل امن برسد، اتحاد است؛ چرا که دشمن همواره تلاش کرده است تا به انحای مختلف از جمله تحریم‌های ناجوانمردانه، این اتحاد را از بین برده و به جمهوری اسلامی ضربه بزند.
امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه همه ما به وجود اختلاف سلیقه در جامعه اشرافیت داریم اما این اختلاف سلیقه نباید به اختلاف در جامعه بیانجامد، خاطرنشان کرد: استفاده از اختلاف سلایق، جامعه را به تعالی خواهد رساند اما دشمن تلاش می‌کند از این اختلاف سلیقه در راستای ایجاد اختلاف در جامعه استفاده کند که باید از این قضیه مراقبت کنیم.
خاتمی از فضای مجازی به عنوان یکی از راه‌های ضربه زدن دشمن به ایران اسلامی یاد کرد و ادامه داد: امروز به عینه می‌بینیم که دشمن در فضای مجازی جنگ‌نرم به راه انداخته و هدفی جز ضربه زدن به ایران اسلامی ندارد و در این زمینه نیز باید به گونه‌ای عمل کنیم که نقشه‌های شوم دشمنان نقش بر آب شود.
امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه ایستادگی تنها راهی است که باید در برابر دشمن داشته باشیم، گفت: درست است که مقاومت در برابر دشمن همیشه هزینه‌بر بوده اما فراموش نکنیم که اگر بخواهیم در برابر دشمن کوتاه بیاییم، باید هزینه‌ای به مراتب بیشتر بپردازیم.
خاتمی همچنین تکریم از مادران و همسران شهدا را ارزشمند و مهم دانست و اظهار کرد: مادران و همسران شهدا جایگاه بسیار والایی دارند و معتقدیم هر چقدر که در این زمینه کار شود، باز هم قادر نخواهد بود حق مطلب را ادا کند.