مردم از مراجعه غیرضروری به مراکز درمانی در فارس خودداری کنند

به گزارش سردبیر پرس، دکتر اورنگ ایلامی، گفت: با توجه به روند افزایشی شیوع کرونا در فارس، مردم حتی الامکان از مراجعه به مراکز پزشکی در سطح استان، خودداری کنند. ایلامی با اشاره به افزایش مراجعه بیماران مشکوک به کرونا به مطب پزشکان، مراکز تشخیصی، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها در نقاط مختلف استان فارس، گفت: احتمال […]

به گزارش سردبیر پرس، دکتر اورنگ ایلامی، گفت: با توجه به روند افزایشی شیوع کرونا در فارس، مردم حتی الامکان از مراجعه به مراکز پزشکی در سطح استان، خودداری کنند.

ایلامی با اشاره به افزایش مراجعه بیماران مشکوک به کرونا به مطب پزشکان، مراکز تشخیصی، درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها در نقاط مختلف استان فارس، گفت: احتمال ابتلاء به کرونا در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها و دیگر مراکز طبی، بسیار بیشتر است، لذا شهروندان از مراجعه غیرضروری به این اماکن جدا پرهیز کنند.

او با تاکید بر اینکه برای عبور از وضعیت قرمز و کنترل موج جدید بحران کرونا، یکی از راهکارها کاهش میزان ترددهاست، گفت: بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا اطلاع بعدی انجام هر گونه عمل جراحی غیر اورژانسی ممنوع است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد که تصمیمات اتخاذ شده در خصوص انجام نشدن عمل‌های جراحی غیر اورژانسی با هدف ارتقای سلامت شهروندان، بیماران و کادر درمانی و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا و بیماری‌های تنفسی، بوده است.

ایلامی با اشاره به شلوغی مطب‌ها و کلینیک‌های زیبایی در استان فارس گفت: در این شرایط از مردم انتظار داریم تا خدمات مربوط به اعمال زیبایی و موارد غیرضروری را به زمان دیگری موکول کنند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: شهروندانی که دارای علائمی شبیه به سرماخوردگی همراه با تب زیاد، تنگی نفس و مشکلات گوارشی غیرمعمول هستند، با رعایت نکات بهداشتی فقط به پزشک خانواده یا مراکز منتخب ۱۶ ساعته تشخیص و درمان سرپایی کرونا مراجعه کنند.