مردم خود را در معرض بیماری قرار ندهند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدحسین سرمست شوشتری ظهر امروز دوشنبه در نشست خبری تاکید کرد: در خوزستان باید همگی دست به دست هم دهیم تا در حوزه آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان پیشرفت بیشتری داشته باشیم. وی افزود: ما جزئی از بدنه دولت هستیم که مردم از ما انتظار دارند تا شرایط بهداشت و […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدحسین سرمست شوشتری ظهر امروز دوشنبه در نشست خبری تاکید کرد: در خوزستان باید همگی دست به دست هم دهیم تا در حوزه آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان پیشرفت بیشتری داشته باشیم.
وی افزود: ما جزئی از بدنه دولت هستیم که مردم از ما انتظار دارند تا شرایط بهداشت و درمان را بهتر پیش ببریم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: خوزستان دریچه نفوذ کشور است و باید در این خصوص تعصب داشته باشیم و به عنوان مرزبانان کشور تمام و کمال نقش خود را ایفا کنیم.
وی گفت: خوزستان در پاندومی کرونا پا به پای کل کشور در کنترل بیماری حرکت کرده و کل مجموعه دانشگاه در خدمت حوزه بهداشت و درمان بودند و پیک‌های بیماری یکی پس از دیگری پشت سر گذاشته شد.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز افزود: از پیک بیماری نباید ترسید اما باید از بیمار شدن ترسید و مراقب بود.
وی یادآور شد: اومیکرون بسیار مسری است و نباید ساده و سهل انگارانه به آن نگاه کرد و با واکسیناسیون، رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی، عدم حضور در مراسمات و تجمعات، تهویه مناسب و استفاده از ماسک می‌توان در کنترل این بیماری موفق بود.
وی گفت: اگرچه سیستم بهداشت و درمان در خدمت مردم است ولی این بدان معنا نیست که مردم خود را در معرض خطر ابتلاء به بیماری قرار دهند چرا که مشخص نیست بیماری چه پایانی را برای ما رقم بزند.

منبع : خبرگزاری مهر