مردم منتظر دستاوردهای سفر رئیس جمهور هستند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، اسماعیل زارعی‌کوشا روز شنبه در مراسم معارفه معاونین هماهنگی امور عمرانی و امور اقتصادی استانداری کردستان در سنندج با تسلیت ایام سوگواری محرم اظهار کرد: در هر گوشه‌ای تاریخ و در هر جای دنیا شاهد ارادت و اعتقاد آزادی خواهان دنیا به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هستیم. وی افزود: ماندگاری […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، اسماعیل زارعی‌کوشا روز شنبه در مراسم معارفه معاونین هماهنگی امور عمرانی و امور اقتصادی استانداری کردستان در سنندج با تسلیت ایام سوگواری محرم اظهار کرد: در هر گوشه‌ای تاریخ و در هر جای دنیا شاهد ارادت و اعتقاد آزادی خواهان دنیا به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) هستیم.
وی افزود: ماندگاری دین پیامبر (ص) به واسطه قیام امام حسین (ع) بوده و ان شاالله همه ما توفیق شناخت و معرفت نسبت به اصل دین اسلام و پیام رسول الله (ص) که برای بشریت آورده اند را به همراه شناخت از حضرت اباعبدالله الحسین (ع) داشته باشیم.
استاندار کردستان خاطر نشان کرد: همه ما مورد ابتلای الهی قرار خواهیم گرفت و امیدواریم در این مسیر غفلت بر ما چیره نشود.
زارعی کوشا افزود: یک سال قبل در چنین روزهایی دولت سیزدهم با تنفیذ مقام معظم رهبری فعالیت خود را شروع کرد و در آن ایام با مشکلات متعددی از جمله شیوع گسترده کرونا مواجه بودیم که خوشبختانه دولت توانست این مهم را مدیریت کند.
وی اظهار داشت: در استان کردستان نیز پس از چهار ماه شاهد استقرار تیم جدید اجرایی بودیم و تاکنون انسجام و هماهنگی خوبی برای پیشبرد امور در استان شکل گرفته است و این مهم در جریان سفر رئیس جمهور به استان نمود عینی داشت.
استاندار کردستان تصریح کرد: سفر رئیس جمهور به کردستان دستاوردهای بسیار خوبی برای استان داشته است و از همه کسانی که برای موفقیت آقای رئیسی زحمت کشیدند تقدیر می‌کنیم.
زارعی کوشا افزود: از همه گروه‌ها و احزاب سیاسی حامی دولت که در استان زحمت کشیده اند تقدیر و تشکر داریم.
استاندار کردستان تصریح کرد: از این به بعد مسئولیت ما سنگین‌تر است و باید از فرصت زودگذر مدیریتی برای خدمت همه جانبه به مردم استفاده کنیم.
زارعی کوشا افزود: مردم منتظرند تا دستاوردهای سفر رئیس جمهور در استان را در حوزه‌های مختلف ببینند.
وی خاطرنشان کرد: برخی از مصوبات نیز پس از سفر بوده است که همگی به صورت شفاف به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.

تلفیقی از علم و اجرا با استفاده از ظرفیت‌های استان برای تحقق اهداف توسعه‌ای شکل گیرد

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: در انتخاب مدیریت‌ها باید به سمت بهبود حرکت کنیم و اسیر فضاسازی‌ها نشویم و این مهم را مدنظر داشته باشیم که جایگزینی افراد نشان دهنده نفی توانمندی‌ها و خدمات افراد سابق نیست.
زارعی کوشا افزود: به دنبال این مهم بودیم که در حوزه اقتصادی و عمرانی به یک مبحث نظام مندتری در راستای توسعه استان دست پیدا کنیم لذا در این راستا دو نفر از نخبگان علمی و دانشگاهی استان را برای این دو معاونت برگزیدیم.
وی خاطرنشان کرد: از معاونت عمرانی انتظار داریم که استان کردستان به یک نظام جامع عمرانی دست پیدا کند.
استاندار کردستان به پروژه‌های اولویت دار استان در حوزه راه، مسکن و آب اشاره کرد و گفت: مبحث مسکن یکی از چالش‌های پیش روی ماست و از این حوزه راضی نیستیم.
زارعی کوشا افزود: برخی از مشکلات در حوزه تأمین مسکن به داخل راه و شهرسازی استان برمی گردد که باید این آسیب اصلاح شود.
وی خاطرنشان کرد: عمران روستایی، بازآفرینی شهری، جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز و ارتباطات حوزه عمرانی با مجموعه‌های ستادی وزارتخانه‌ها از دیگر مواردی است که از معاون هماهنگی امور عمرانی انتظار می‌رود که به صورت ویژه ورود کند.
استاندار کردستان تصریح کرد: باید دیدگاه‌های مختلف از طریق رسانه‌های رسمی مدنظر باشد چرا که این دیدگاه‌ها برای پیشبرد امور نیاز است.
زارعی کوشا در ادامه سخنان خود به حوزه اقتصادی استان اشاره کرد و گفت: توقع بالایی از معاون اقتصادی داریم و می‌خواهیم یک برنامه منسجم در این حوزه متناسب با اهداف و افق‌های توسعه‌ای استان داشته باشیم.
وی افزود: نرخ بالای تورم و آمار بالای بیکاری در استان قابل قبول نیست و امیدواریم تلفیقی از علم و اجرا با استفاده از همه ظرفیت‌های استان صورت گیرد.

منبع : مهر نیوز