مرز خسروی زیرساختهای مناسبی برای پذیرایی از زائران دارد

معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو:  شهرستان قصرشیرین و مرز رسمی خسروی زیرساخت‌ها و بسترهای مناسبی برای پذیرایی از زوار اربعین دارد. به گزارش سردبیر پرس احمد حیدری روز گذشته ذر بازدید ار مرز خسروی گفت: با شرایط بسیار خوبی که مرز خسروی دارد می‌تواند بار ترافیکی سایر مرزها را کم کند. وی […]

معاون حقوقی، پشتیبانی و امور مجلس وزیر نیرو:  شهرستان قصرشیرین و مرز رسمی خسروی زیرساخت‌ها و بسترهای مناسبی برای پذیرایی از زوار اربعین دارد. به گزارش سردبیر پرس احمد حیدری روز گذشته ذر بازدید ار مرز خسروی گفت: با شرایط بسیار خوبی که مرز خسروی دارد می‌تواند بار ترافیکی سایر مرزها را کم کند.
وی با بیان اینکه تمام شاخص ها و امکانات لازم در پایانه مرز خسروی وجود دارد گفت: از نظر زیرساخت های ورودی و خروجی برای تردد زائران،  گیت های گذرنامه و سالن ترانزیت هماهنگی های بسیار خوبی صورت گرفته و سایبان نقطه صفر نیز تا ۱۰ روز آینده انجام می شود.
معاون وزیر نیرو با اشاره به اینکه قصرشیرین هتل‌ها و رستوران های خوبی دارد اظهار داشت: اقدامات مورد نیاز  در حوزه های مختلف همچون صنعت آب و برق  برای تردد زوار انجام خواهد شد و در خصوص برق پایدار قصرشیرین و خسروی باید طوری برنامه ریزی شود که اگر یک میلیون زائر از این مرز  تردد کردند مشکلی وجود نداشته باشد.
وی با اشاره به اینکه ستاد اربعین سالهاست که در کشور فعال است و گروههای جهادی و مردمی زیادی هرساله در این مسیر خدمت می کنند گفت: طبق مسئولیتی که به وزارت نیرو محول شده در چهار مرز محل تردد زوار اربعین (خسروی، شلمچه، مهران و چذابه) یک قرارگاه تشکیل شده است.
حیدری همچنین  از استقرار تیم های متخصص به منظور نصب تجهیزات و رفع مشکلات خبر داد و گفت: با اقدامات صورت گرفته با وجود گرم شدن هوا امسال نه تنها قطعی برق نداشتیم بلکه صرفه جویی هم صورت گرفت.

منبع : سردبیر پرس