مرکبات مازندران به چین می رود/ حل عزتمندانه برجام

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی صفری پیش ازظهر پنجشنبه در نشست با فعالان اقتصادی مازندران با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی استان مازندران از جمله کشاورزی و مرکبات اظهار داشت: با پیگیری و رایزنی وزارت امور خارجه صادرات این محصول به چین فراهم شده است. وی با اظهار اینکه هماهنگی‌های لازم برای صادرات مرکبات به […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی صفری پیش ازظهر پنجشنبه در نشست با فعالان اقتصادی مازندران با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی استان مازندران از جمله کشاورزی و مرکبات اظهار داشت: با پیگیری و رایزنی وزارت امور خارجه صادرات این محصول به چین فراهم شده است.
وی با اظهار اینکه هماهنگی‌های لازم برای صادرات مرکبات به چین و کشورهای مختلف صورت گرفته است، افزود: مازندران دارای ظرفیت‌هایی نظیر مصالح ساختمانی است و کشورهای همسایه از جمله روسیه نیازمند مصالح ساختمانی هستند.
وی با بیان اینکه صادرات مصالح ساختمانی ایران به روسیه به پنج میلیارد دلار رسیده است، ادامه داد: مازندران در تولید مصالح ساختمانی دارای ظرفیت‌هایی است و ی توان از آن برای صادرات به کشورهای حاشیه نظیر روسیه، ازبکستان، قزاقستان و غیره فراهم کرد.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه به ماهیت این وزارتخانه برای تسهیل در روابط اقتصادی و صادراتی و ارزآوری اشاره کرد و گفت: وزارت خارجه با افزایش رایزن‌های اقتصادی و بازاریابی درپی جذب بازارهای صادراتی است.
صفری صادرات خدمات مهندسی و پزشکی را از دیگر اولویت‌ها بیان کرد و گفت: با تداوم و افزایش رایزنی‌های قاتصادی، روند توسعه اقتصادی کشور هموارتر می‌شود و در کنار توسعه روابط خارجی با کشورهای همسایه دنبال احیا و حل عزتمندانه برجام هستیم.

منبع : مهر نیوز