مرکز تشخیص بیماری‌های اسب گلستان در دهه فجر به بهره برداری می رسد

غلامرضا محرابی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: در ۶ ماهه امسال ۵۱۸ هزار کیلوگرم آلایش مرغی طی ۲۴ مجوز بهداشتی از گلستان به عراق صادر شده است. مدیرکل دامپزشکی گلستان افزود: طی این مدت چهار میلیون و ۲۰۶ هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ در قالب ۱۴۹ مجوز بهداشتی به ویتنام، تایلند، […]

غلامرضا محرابی در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: در ۶ ماهه امسال ۵۱۸ هزار کیلوگرم آلایش مرغی طی ۲۴ مجوز بهداشتی از گلستان به عراق صادر شده است.
مدیرکل دامپزشکی گلستان افزود: طی این مدت چهار میلیون و ۲۰۶ هزار کیلوگرم پا و پنجه مرغ در قالب ۱۴۹ مجوز بهداشتی به ویتنام، تایلند، مالزی، لائوس و کامبوج صادر شد.
وی بیان کرد: همچنین دو هزار و ۴۰۸ هزار کیلوگرم تخم مرغ در قالب ۱۰۱ مجوز بهداشتی به کشورهای عراق، قطر و افغانستان صادر شده است.
محرابی اضافه کرد: ۴۹ هزار کیلوگرم پودر گوشت به ترکیه و امارات، دو میلیون و ۱۰۹ هزار کیلوگرم خوراک و مکمل آبزیان در قالب ۶۶ مجوز به افغانستان، عراق و ترکمنستان، ۳۳۳ هزار کیلوگرم انواع محصولات لبنی به روسیه، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، عراق، قزاقستان و ترکمنستان صادر شده است.
طبق گفته مدیرکل دامپزشکی گلستان در ۶ ماهه ابتدای سال بیش از ۳۴۸ هزار کیلوگرم جو دامی از قزاقستان وارد استان شده است.
وی در خصوص مرکز تشخیص بیماری اسب استان در آق قلا هم گفت: این پروژه از لحاظ عملیات عمرانی و ساختمانی ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با در نظر گرفتن اعتبار برای سیستم گرمایشی و سرمایشی و سایر تجهیزات، در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
محرابی اضافه کرد: تا پایان سال ۹۹، حدود ۹ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده و امسال هم هفت میلیارد تومان (پنج میلیارد تومان ملی و دو میلیارد تومان استانی) برای این مرکز در نظر گرفته شده است.
منبع : مهر نیوز