مرکز فرهنگی دفاع مقدس مازندران مقصد گردشگری انقلاب اسلامی است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید محمود حسینی‌پور شامگاه پنجشنبه در اولین جلسه هیئت امنای مرکز فرهنگی و شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اظهار داشت: مدیران جمهوری اسلامی و خدمتگزاران خادم این ملت شهیدپرور مسئولیتشان در مقابل شهدا بیش از دیگران است؛ چرا که به اندازه هر یک از صندلی‌های مسئولین […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید محمود حسینی‌پور شامگاه پنجشنبه در اولین جلسه هیئت امنای مرکز فرهنگی و شورای حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان اظهار داشت: مدیران جمهوری اسلامی و خدمتگزاران خادم این ملت شهیدپرور مسئولیتشان در مقابل شهدا بیش از دیگران است؛ چرا که به اندازه هر یک از صندلی‌های مسئولین شهدایی تقدیم انقلاب شدند.
حسینی پور افزود: باید اسطوره‌ها و شخصیت‌های معنوی بزرگ مان بویژه ده هزار و ۴۰۰ شهید استان که بزرگ و باعظمت بودند بزرگ شمرده شوند و اگر ارزش‌های دفاع مقدس را به طور واقعی رعایت کنیم کار مملکت ما درست می‌شود و هر جا خللی به وجود آمده بخاطر دور شدن از ارزش‌ها بوده است و همان جا نقطه سیاهی شد.
استاندار مازندران بیان داشت: سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی به خاطر ارتباط با خانواده‌های شهدا و احترام و توجه به آن‌ها و ارزش‌ها به این درجه رسید و در دنیا ماندگار شد.
وی ضمن تقدیر از همت و تلاش سردار ملکی که در استان در زمینه حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خوب عمل کرد، گفت: بعضی کارهای بزرگ منحصر به افراد بزرگ است و اگر تلاش ایشان نبود شاهد این مجموعه با عظمت نبودیم و ۵۰ سال بعد این مجموعه خود را به عنوان نماد بزرگ ارزش‌های شهدای انقلاب اسلامی در استان به عنوان مقصد گردشگری نشان خواهد داد و گردشگران دنیا می‌آیند و از آن الهام می‌گیرند.
استاندار مازندران عنوان کرد: استان مازندران همواره در زمره استان‌های شهیدپرور و پیشرو در دفاع مقدس به شمار می‌آید و افتخار بزرگی است و باید کمافی السابق آن را صیانت و حفاظت و تقویت کنیم.
نقش آفرین ۱۲۸ رزمنده مازندرانی در دفاع مقدس افتخار است
حسینی پور بیان داشت: حضور بیش از ۱۲۸ هزار رزمنده در دفاع مقدس از استان مازندران یک رکورد بسیار بالایی در در کشور است و این استان افتخار داشت که این تعداد رزمنده در دفاع مقدس حضور پیدا کردند.
وی با بیان اینکه لشکر ۲۵ کربلا به عنوان یکی از لشکرهای خط شکن در دفاع مقدس بود که در دو عملیات مهم و سرنوشت ساز دفاع مقدس کربلای ۵ و والفجر ۸ نقش ممتازی داشت، گفت: این لشکر در تمام دوران دفاع مقدس مازندران حضور فعال داشت؛ از غرب و جنوب، و در این دو عملیات که برای جمهوری اسلامی ایران بسیار سرنوشت ساز بود لشکر ۲۵ کربلا جزو پیشروها بود و نقشش را در نقاط حساس ایفا کرد و منحصر بفرد بود.
وی خاطرنشان کرد: هدف از ایجاد مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس که در صیانت از ارزش‌های دفاع مقدس گام برمی دارد، ترویج فرهنگ مقاومت و ایثار و جهاد و شهادت است و امروز باید در دستگاه‌های اجرایی به عنوان اصول اولیه مورد نظر قرار بگیرد.
حسینی پور بیان داشت: ما نتوانستیم بعد از جنگ مثل شهدا عمل کنیم؛ در حوزه جنگ اقتصادی در ساختن استان کم آوردیم و باید در این زمینه تلاش کنیم تا به نقطه‌ای برسیم که شهدا از عملکردمان راضی باشند.
وی تصریح کرد: یکی از اهداف بنیاد حفظ آثار، حفظ و نشر آثار دفاع مقدس است که اتفاقات آن دوران باشکوه و با عظمت که معجزه آسا بود را در تاریخ ثبت کند و اسناد و مدارک و مستندات مرتبط را در بانک اطلاعاتی استانی جمع آوری و در اختیار نسل‌های آینده قرار بدهد.
استاندار مازندران افزود: هدف مهمتر، انتشار و انتقال ارزش‌های دفاع مقدس به نسل حاضر بویژه در قرن جدید است، با توجه به تهاجمات زیادی که در حوزه فرهنگی به کشور می‌شود و این مجموعه می‌تواند به عنوان سد مستحکمی در مقابل تهاجم فرهنگی به کمک بیاید با توجه به گردشگری که در استان داریم، در مقابل خرده فرهنگ‌هایی که ناهنجاری‌هایی به دنبال دارد راهش پافشاری بر این ارزش‌های مهم است.
نیازمند تثبیت صفات شهدا در جامعه هستیم
وی بیان داشت: صفات پایبندی به اخلاق و احترام به مردم از اصلی‌ترین صفات شهدا بود که امروز نیازمند تثبیت این صفات در جامعه هستیم و این صفات را باید در عمل و رفتار و گفتار به عنوان مدیر و مسئول رعایت کنیم.
استاندار مازندران ادامه داد: کمیته‌های تخصصی که در شورای هماهنگی حفظ آثار فعال هستند هر کدام مرتبط با دستگاه‌های اجرایی است و باید این دستگاه‌ها مشارکت بسیار بسیار نزدیکی باشد و وظیفه همه ماست در این مسیر گام برداریم.
حسینی پور افزود: دوران طلایی دفاع مقدس به دور از هر گونه گرایشات و سلیقه‌های سیاسی رایج امروز بود و ما باید این نگاه را حفظ کنیم که رمز اصلی پایداری این جریان است و به ارزش‌های والای شهدا که اطاعت محض از، ولی فقیه زمان بود امروز توجه کنیم.
استاندار مازندران با تأکید بر ضرورت ترویج فرهنگ شهدا در ادارات و دستگاه‌های اجرایی بیان داشت: پخش بخشی از وصیت‌نامه شهدا در آغاز جلسات دستگاه‌های اجرایی یک تذکر برای همه ماست و آغاز جلسات با پیام شهدا کار مهم و ارزشی است که باید نسبت به آن اهتمام ویژه به عمل آید.

منبع : مهر نیوز