مسئله پیش پا افتاده در لیگ بسکتبال/ آیین‌نامه اصلاح می‌شود؟

بحث نحوه ورود تیم‌ها به لیگ برتر یکی از ساده‌ترین موضوعات برای ورزش روز دنیا است که باید دید این مسئله پیش پا افتاده در آیین نامه سوپر لیگ بسکتبال ایران حل خواهد شد یا خیر. به گزارش سردبیر پرس، طی سال‌های اخیر یکی از اصلی‌ترین ایرادات و نقدهایی که به آیین نامه مسابقات لیگ […]

بحث نحوه ورود تیم‌ها به لیگ برتر یکی از ساده‌ترین موضوعات برای ورزش روز دنیا است که باید دید این مسئله پیش پا افتاده در آیین نامه سوپر لیگ بسکتبال ایران حل خواهد شد یا خیر.
به گزارش سردبیر پرس، طی سال‌های اخیر یکی از اصلی‌ترین ایرادات و نقدهایی که به آیین نامه مسابقات لیگ برتر بسکتبال ایران وارد بوده است، بحث نحوه ورود تیم‌ها به سوپر لیگ است که باید دید آیا این مشکل با اصلاح آیین نامه برطرف خواهد شد یا خیر؛ مسئله‌ای که به نظر از پیش پا افتاده‌ترین موضوعات برای یک لیگ حرفه‌ای است.
در حال حاضر با نزدیک شدن لیگ دسته یک بسکتبال به روزهای پایانی خود، تا کنون تیم‌های سپاهان و نظم آوران با راهیابی به فینال رقابت‌ها صعود خود به لیگ برتر را قطعی کرده‌اند. البته این موضوع در حالی است که تیم نبوغ نیز پس از پیروزی مقابل تیم مدرسه آتشی در دیدار رده‌بندی خبر از صعودش به لیگ برتر داد!
با توجه به اینکه فدراسیون پیش از این بحث لیگ برتری شدن تیم سوم لیگ یک را اعلام نکرده بود،‌ اکنون بار دیگر بحث نحوه صعود تیم‌ها به سوپر لیگ بسکتبال مطرح می‌شود؛ موضوعی که ارتباط مستقیم با بالا یا پایین رفتن سطح کیفی لیگ برتر بسکتبال ایران دارد.
طبق نظر کارشناسان بسکتبال و سرمربیان تیم‌ها، هرچند که در فصل گذشته لیگ بالا بردن تعداد تیم‌ها یک تصمیم درست بود، اما بهتر است این اقدام با بالا بردن سطح کیفی مسابقات نیز همراه باشد تا باعث بالا رفتن سطح آمادگی بازیکنان و خصوصا ملی‌پوشان شود.
فرهاد زحمتکش رئیس کمیته مسابقات و داوران فدراسیون بسکتبال در مورد روند لیگ برتری شدن تیم‌ها گفت: فعلا در حال ویرایش آیین نامه هستیم و نمی‌توانیم نظر قطعی دهیم، اما با هماهنگی کامل با باشگاه‌ها این کار را انجام خواهیم داد. تاکنون یک جلسه برای این موضوع داشته‌ایم و در آینده نیز جلساتی برگزار می‌کنیم تا بهترین تصمیمات اتخاذ شوند.
او در پاسخ به این سوال که آیا الان تیم سوم لیگ یک هم در فصل آینده سوپر لیگ حضور خواهد داشت؟ تصریح کرد: فعلا تنها صعود دو تیم نظم‌آوران و سپاهان قطعی است. باید آیین نامه اصلاح شود تا نظر قطعی دهیم.
با همه این اوضاف باید دید که آیا فدراسیون بسکتبال می‌تواند برای فصل جدید این مشکل را برطرف کند یا خیر، مسئله‌ای که قطعا باید پیش از این‌ها برطرف می‌شد.
انتهای پیام