مسئولیت‌های فرهنگی مساجد را باید به جوانان سپرد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام مهدی فوقی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان ظهر پنجشنبه در حاشیه برگزاری آئین غبارروبی مساجد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تصمیم را در سازمان تبلیغات اسلامی استان گرفتیم که در آستانه ماه مبارک رمضان در مساجد منتخب سراسر استان حضور یابیم و به نظافت مسجد رسیدگی کنیم. وی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام مهدی فوقی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان ظهر پنجشنبه در حاشیه برگزاری آئین غبارروبی مساجد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تصمیم را در سازمان تبلیغات اسلامی استان گرفتیم که در آستانه ماه مبارک رمضان در مساجد منتخب سراسر استان حضور یابیم و به نظافت مسجد رسیدگی کنیم.
وی یکی از اصلی ترین اولویت‌های فعالان فرهنگی را حفظ نظافت دانست و خاطرنشان کرد: امروزه یکی از نظیف‌ترین مراکز مورد مخاطب مردم باید مساجد باشد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه مساجد را باید به عنوان پایلوت نظافت در جامعه دینی مطرح کرد، افزود: جمله النظافتُ مِنَ الایمان پیامبر اکرم (ص) باید الگوی حرکت‌های دینی و مؤمنان منظم و متوجه به مسائل بهداشتی باشد.
وی با بیان اینکه مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی و ائمه جماعات در غبارروبی مساجد منتخب در سراسر استان به عنوان پایگاه‌های اجتماعی مهم، حضوری پرشور دارند، ابراز داشت: برای ورود به ماه مبارک رمضان یکی از اصلی ترین وظایف ما سوق دادن مردم به سمت بهداشت و نظافت است.
حجت‌الاسلام فوقی با بیان اینکه یکی از اصلی‌ترین اموری که سازمان تبلیغات اسلامی باید به آن بپردازد فعالیت‌های فرهنگی به روز است، تصریح کرد: مسئولیت‌های فرهنگی مساجد را باید به دست جوانان سپرد زیرا جوانان ما با همه سلایق و نگرش‌های اجتماعی به مسجد، مذهب و انقلاب علاقمند هستند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان افزود: در جلساتی که با مبلغان دینی برگزار شده، آنان را متوجه کردیم که نقش جوانان را در مساجد پررنگ کنند تا بسیاری از امور فرهنگی را این قشر دنبال کنند.
حجت‌الاسلام فوقی همچنین به برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی استان در ماه مبارک رمضان پیش‌رو اشاره کرد و گفت: رمضان یکی از مهمترین ماه‌های مذهبی و ماه قرآن است؛ از این رو برنامه‌های جزخوانی قرآن در مساجد مختلف استان با نقش پذیری جوانان برگزار خواهد شد و تفسیر قرآن را ویژه جوانان و نوجوان و سایر اقشار دنبال خواهیم کرد.

وی نشست موضوعی ثقلین (قرآن و عترت) را از دیگر برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی استان در ماه رمضان عنوان کرد و اظهار داشت: این سازمان در برگزاری نمایشگاه قرآن در دهه آخر ماه رمضان حضوری جدی خواهد داشت.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، معرفی فعالیت قرآنی مؤسسات اسلامی پس از انقلاب، تلاوت و تفسیر قرآن و نشست مداحان اهل بیت و هیئت‌های مذهبی را از برنامه‌های این سازمان در نمایشگاه قرآن برشمرد و ابراز امیدواری کرد: ماه رمضان امسال با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی پرشورتر از گذشته باشد.
به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، در آستانه ماه مبارک رمضان پیش از ظهر امروز آئین غبارروبی مساجد منتخب سراسر استان با حضور مسئولان سازمان تبلیغات اسلامی استان و فعالان فرهنگی و مذهبی در مسجد امام حسین علیه السلام واقع در خیایان معراج اصفهان آغاز شد. پیش‌بینی می‌شود غبارروبی نزدیک به چهارهزار مسجد در سراسر استان در آستانه ماه مبارک رمضان انجام شود.

منبع : خبرگزاری مهر