مسئول سیاست خارجی اروپا خواستار تامین منافع ایران در برجام شد

به گزارش پایگاه خبری سردبیر، «جوزف بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار یادداشتی در پایگاه «پراجکت سیندیکیت»، به مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت. بورل در ابتدای یادداشت خود به ضرورت تعیین مسیر مناسب برای اتحادیه اروپا در تحولات بین‌المللی امروز تاکید کرده که به گفته او با سیاست‌های قدرت محض توصیف می‌شود. در […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر، «جوزف بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار یادداشتی در پایگاه «پراجکت سیندیکیت»، به مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی پرداخت.
بورل در ابتدای یادداشت خود به ضرورت تعیین مسیر مناسب برای اتحادیه اروپا در تحولات بین‌المللی امروز تاکید کرده که به گفته او با سیاست‌های قدرت محض توصیف می‌شود.
در این یادداشت بورل به ضرورت ارتقای جایگاه اتحادیه اروپا در تحولات بین‌المللی اشاره کرده که صحنه بیش از پیش رقابت‌ها شده است.
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه یادداشت خود؛ درباره ایران نیز تاکید کرده که اگر به دنبال زنده نگه داشتن توافق هسته‌ای هستیم، باید در صورت بازگشت ایران به تعهدات کامل خود، نسبت به تأمین منافع ایران نیز اطمینان حاصل کنیم.
یادداشت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه به دو اولویت مورد نیاز اتحادیه اروپا شامل تعیین استراتژی منسجم این اتحادیه در قاره آفریقا و همچنین ایجاد مسیرها و رویکردهای متناسب در برابر آمریکا، روسیه و چین به عنوان بازیگران استراتژیک جهانی اشاره کرده و خواستار جدیت اروپا برای پیگیری این دو اولویت شده است.