«مسافران خورشید» به ابعاد اجتماعی عاشورا توجه دارد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نماهنگ محرمی «مسافران خورشید» به کارگردانی علی ملاقلی‌پور و تهیه‌کنندگی محمدجواد آشتیانی از مجموعه کارهای محرمی مرکز موسیقی ماوا سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که قرار است در ایام محرم امسال پخش شود. امین صافی‌زاده مدیر تولیدات مرکز موسیقی ماوا در این باره عنوان کرد: ما هرساله با توجه به […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نماهنگ محرمی «مسافران خورشید» به کارگردانی علی ملاقلی‌پور و تهیه‌کنندگی محمدجواد آشتیانی از مجموعه کارهای محرمی مرکز موسیقی ماوا سازمان هنری رسانه‌ای اوج است که قرار است در ایام محرم امسال پخش شود.
امین صافی‌زاده مدیر تولیدات مرکز موسیقی ماوا در این باره عنوان کرد: ما هرساله با توجه به فرا رسیدن ایام ماه محرم درصدد تولیداتی در راستای موضوعات مرتبط با این ماه هستیم. امسال ما سعی کردیم به فضا و مفاهیم ماه محرم قدری متفاوت‌تر نگاه کنیم و در تولید اثر خیلی درگیر فضای مذهبی نشویم و به کار درون‌مایه اجتماعی بدهیم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه تولیدات مختلفی در حوزه مذهبی انجام می‌شود، ما تصمیم گرفتیم که در تولید نماهنگ ابعاد اجتماعی ماه محرم و عاشورا را در نظر بگیریم.
مدیر تولیدات مرکز ماوا تصریح کرد: زمانی که با سید حمیدرضا برقعه‌ای شاعر عزیز کشورمان صحبت کردیم، او شعر «گریز» را پیشنهاد کرد و ما پس از بررسی در شورای تولید و طرح و برنامه مرکز ماوا، شعر این شاعر را با توجه به موضوعی که داشت برای تولید در ایام محرم مناسب دیدیم. موضوع این شعر بازگشت یک دزد و راهزن است که به واسطه اتفاقات و تصاویری که می‌بیند و محبتی که از سوی زائران کربلا دریافت می‌کند، متوجه اشتباه خود می‌شود و توبه می‌کند.
صافی زاده درباره تغییر نام این نماهنگ اظهار کرد: نام این نماهنگ در ابتدا «گریز» بود که به تدریج به این نتیجه رسیدیم که با توجه به فضای تاریخی اثر باید نام داستانی‌تری برای آن انتخاب کنیم و در نتیجه اسم نماهنگ از «گریز» به «مسافران خورشید» تغییر کرد.
وی اظهار کرد: ما برای ساخت این اثر دنبال گروهی گشتیم که هم بتوانند این ژانر را به بهترین شکل ارائه کنند و هم ارتباط معنوی با کار برقرار کنند، در نتیجه تصمیم گرفتیم با علی ملاقلی‌پور و محمدجواد آشتیانی که یکی از بهترین انتخاب‌ها بودند و سابقه تولید چند اثر را داشتند، همکاری کنیم. البته گروه خوب و قدرتمند این کار اجازه نداد که ما چالش خاصی در تولید محتوای این اثر داشته باشیم. از طرفی ما یک خط داستانی غنی از سوی آقای برقعی داشتیم و همچنین علی ملاقلی‌پور در حوزه تصویر و فواد سمیعی آهنگساز جوان و آینده‌دار کشور در کنارمان بودند که مثلث این سه عزیز باعث شد چالش زیادی در تولید نداشته باشیم.
مدیر تولیدات مرکز ماوا در پایان درباره رونمایی و انتشار این نماهنگ گفت: برنامه‌ریزی ما بر این اساس است که «مسافران خورشید» در شب اول ماه محرم به صورت رسمی و در یکی از برنامه‌های صداوسیما با حضور علی ملاقلی‌پور، سید حمیدرضا برقعی و چند تن از بازیگران این اثر منتشر و رونمایی شود.

منبع : مهر نیوز