مسکو: از آمریکا خواسته ایم ارسال سلاح به اوکراین را متوقف کند

به گزارش سردبیر پرس به نقل از ریانووستی، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرد که مسکو از آمریکا خواسته است که ارسال سلاح به اوکراین را متوقف کند. وی در یک مصاحبه تلویزیونی در این باره گفت: ۸۰۰ میلیون دلار. این مبلغی است که واشنگتن به کی یف تسلیحات می‌دهد. این رقم بزرگی […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از ریانووستی، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرد که مسکو از آمریکا خواسته است که ارسال سلاح به اوکراین را متوقف کند.
وی در یک مصاحبه تلویزیونی در این باره گفت: ۸۰۰ میلیون دلار. این مبلغی است که واشنگتن به کی یف تسلیحات می‌دهد. این رقم بزرگی است و به جستجوی راه حل دیپلماتیک برای این وضعیت کمک نمی‌کند. یادداشت دادیم یا نه؟ بله، این یادداشت را فرستادیم. ما بر غیرقابل قبول بودن این وضعیت تا زمانی که ایالات متحده به اوکراین تسلیحات می‌دهد تاکید کردیم و خواستار پایان دادن به این رویه شدیم.
این در حالی است که روز گذشته وزرای خارجه و دفاع آمریکا به اوکراین سفر و با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور این کشور دیدار کردند. آنها طی این دیدار اعلام کردند که واشنگتن قصد دارد بیش از ۷۰۰ میلیون دلار کمک نظامی دیگر به کی یف ارائه کند.