مسکو به حفظ توان دفاعی ونزوئلا کمک می کند

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از اسپوتنیک، الکساندر اشتاینین رئیس بخش آمریکای لاتین وزارت خارجه روسیه از قصد مسکو برای کمک به حفظ توان دفاعی ونزوئلا خبر داد. وی افزود: ما بارها گفته ایم که همکاری نظامی با ونزوئلا بر اساس توافق امضا شده در سال ۲۰۰۱ است و کارشناسان روسی در ونزوئلا هستند […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر به نقل از اسپوتنیک، الکساندر اشتاینین رئیس بخش آمریکای لاتین وزارت خارجه روسیه از قصد مسکو برای کمک به حفظ توان دفاعی ونزوئلا خبر داد.

وی افزود: ما بارها گفته ایم که همکاری نظامی با ونزوئلا بر اساس توافق امضا شده در سال ۲۰۰۱ است و کارشناسان روسی در ونزوئلا هستند تا به تعهدات مربوط به تعمیر و نگهداری تجهیزات نظامی که قبلا تحویل داده شده است، عمل کنند.

این مسئول روسی تاکید کرد: ما از رزمایش نظامی مشترک سخن نمی گوییم و ماموریت اصلی در همکاری در زمینه نظامی و تکنیکی در راستای حفظ توان دفاعی ونزوئلا است.

این در حالی است که نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا قبلا اعلام کرده بود که ونزوئلا اولین مانور نظامی در سال جدید میلادی را با مشارکت نیروهای مسلح این کشور در ۱۵ و ۱۶ فوریه برگزار می کند که در جریان این رزمایش، حمایت از شهرها تمرین خواهد شد.