مسکو: نظامیان روسیه در مرز اوکراین مستقر نیستند

به گزارش سردبیر پرس، «واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست امروز دوشنبه شورای امنیت درباره اتهام زنی های بی اساس محور غربی علیه این کشور در ارتباط با حمله ادعایی مسکو به کی‌یف در سخنانی تصریح کرد: نظامیان روسیه در مرز اوکراین مستقر نیستند. نماینده روسیه در سازمان ملل در این باره […]

به گزارش سردبیر پرس، «واسیلی نبنزیا» نماینده روسیه در سازمان ملل در نشست امروز دوشنبه شورای امنیت درباره اتهام زنی های بی اساس محور غربی علیه این کشور در ارتباط با حمله ادعایی مسکو به کی‌یف در سخنانی تصریح کرد: نظامیان روسیه در مرز اوکراین مستقر نیستند.
نماینده روسیه در سازمان ملل در این باره گفت: مسکو نیز خواستار حل و فصل موضوعات بر اساس اصول دیپلماتیک و گفتگو میان طرفین است. اوکراین موضوعات داخلی خود را نباید به این مسأله ربط دهد. کشورهای غربی مسأله جاری را با هدف روسیه هراسی ادامه می دهند.

نماینده چین در سازمان ملل در ابتدای نشست امروز از مخالفت پکن با برگزاری این جلسه خبر داد و اعلام کرد: چیزی که الان به آن نیاز داریم دیپلماسی بی‌ سرو صدا است نه دیپلماسی با میکروفون. پکن مخالف موضع گیری ها علیه مسکو بوده و بر لزوم گفتگو برای حل اختلافات تأکید دارد.

از سوی دیگر، «لیندا توماس گرینفیلد» نماینده آمریکا در سازمان ملل با طرح ادعای موهوم تصمیم روسیه برای حمله به اوکراین ادعا کرد: این موضوع تهدیدی علیه صلح و امنیت تلقی شود. اقدامات روسیه مرکز منشور سازمان ملل را هدف قرار می‌دهد!

آمریکا، روسیه را به آماده شدن برای حمله نظامی به اوکراین متهم می کند و علت این امر را گردآوری صدهزار نظامی مسکو در نزدیکی مرزهای اوکراین عنوان کرده است.
روسیه اما می گوید قصدی برای حمله به هیچ کشوری ندارد و این حق را دارد که در هرجایی از خاک خود نظامیانش را جا به جا کند. همچنین کرملین با رد اتهامات طرف های غربی درباره بحران اوکراین گفته است که این آمریکا و ناتو هستند که با در نظر نگرفتن خطوط قرمز روسیه مسبب ایجاد و تشدید تنش ها در شرق اروپا شده اند.
یکی از این خطوط قرمز، مسئله عضویت اوکراین در ناتو و استقرار زیرساخت ها و تسلیحات این ائتلاف نظامی در این کشور است.

منبع : مهر نیوز