«مشق قدر» هنرمندان فارس در شب قدر اجرایی می‌شود

به گزارش سردبیر پرس، مجید میکائیلی، گفت: یکی از سنت‌های حسنه‌ای که چندین سال است در شیراز، شهر ادب و هنر در شب‌های قدر انجام می‌شود، کتابت آیات وحی توسط هنرمندان خوشنویس است. او با یادآوری عظمت شب‌های قدر تصریح کرد: در شب قدر که شب عشق و عبادت و بندگی است، هر کسی تلاش […]

به گزارش سردبیر پرس، مجید میکائیلی، گفت: یکی از سنت‌های حسنه‌ای که چندین سال است در شیراز، شهر ادب و هنر در شب‌های قدر انجام می‌شود، کتابت آیات وحی توسط هنرمندان خوشنویس است.
او با یادآوری عظمت شب‌های قدر تصریح کرد: در شب قدر که شب عشق و عبادت و بندگی است، هر کسی تلاش می‌کند تا به سهم و وسع خویش رضایت الهی را جلب کرده و توشه‌ای را برای یک سال آینده خود برگزیند. جمعی از هنرمندان هم تلاش می‌کنند تا در این شب‌ها با هنرنمایی خود عشق و ارادت خود را به درگاه ربوی ابراز دارند.
میکائیلی اظهار کرد: امسال نیز مانند سال‌های گذشته جمعی از خوشنویسان استان فارس بنا دارند تا در شب قدر به کتابت آیات وحی در همان میعادگاه همیشگی یعنی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) بپردازند.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان فارس، زمان برگزاری این مراسم را امشب، ۴ اردیبهشت‌ماه اعلام کرد و گفت: این برنامه با عنوان «مشق قدر در شب قدر» با حضور ۷۰ نفر از خوشنویسان استان فارس از ساعت ۱۲ و ۳۰ دقیقه امشب در دارالقرآن حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) آغاز شده و تا سحرگاه ادامه خواهد داشت.
این مقام مسئول در استان فارس گفت: در اجرای این برنامه نهادهای مختلفی نظیر سازمان بسیج هنرمندان فارس، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع) و انجمن خوشنویسان شیراز همکاری و مشارکت دارند.

منبع : مهر نیوز