مشکلات آبادان و خرمشهر با بودجه عمومی قابل حل نیست

سردبیر پرس/خوزستان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: مشکلات دو شهر آبادان و خرمشهر، با بودجه عمومی کشور قابل حل شدن نیست و نیاز به نگاه ویژه دارد. محمدرضا اسکندری در جلسه ستاد اقتصادی استان خوزستان که امروز (۱۱ فروردین‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد:  یکسری مشکلات عمومی در آبادان و خرمشهر وجود دارد که مربوط […]

سردبیر پرس/خوزستان مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: مشکلات دو شهر آبادان و خرمشهر، با بودجه عمومی کشور قابل حل شدن نیست و نیاز به نگاه ویژه دارد.

محمدرضا اسکندری در جلسه ستاد اقتصادی استان خوزستان که امروز (۱۱ فروردین‌ماه) برگزار شد، اظهار کرد:  یکسری مشکلات عمومی در آبادان و خرمشهر وجود دارد که مربوط به زیرساخت های این دو شهرستان است و اگر بخواهیم به شرایط عادی این دو منطقه برگردیم باید حدود سه هزار میلیارد تومان در طی سه سال در آن هزینه شود.
به گزارش سردبیر پرس، وی افزود: مشکلات این دو شهر، با بودجه عمومی کشور قابل حل شدن نیست و نیاز به نگاه ویژه دارد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروند با اشاره به لروم توجه به زیرساخت های بلند مدت آبادان و خرمشهر گفت: یکی از این زیر ساخت ها راه آهن بندر امام به شلمچه است و اگر قرار است منطقه را در شرایط اقتصادی آینده حفظ کنیم باید این موضوع عملیاتی شود.
اسکندری ادامه داد: موضوع دیگر بندر اروند کنار است و برای وارد کردن کشتی های بزرگ به منطقه و کارهای اقتصادی در اروند کنار نیاز به بندر جدید است.
وی افزود: باید تمام دو شهرستان آبادان و خرمشهر را جزو منطقه آزاد کرد زیرا نمی شود که مرکز شهر جزو منطقه آزاد محسوب شود اما حومه آن خیر.
انتهای پیام

منبع : ایسنا