مشکل تامین علوفه دامداران استان ایلام حل شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حسن بهرام نیا صبح روز چهارشنبه در دیدار با حجت‌الاسلام حسینی‌مقدم نماینده ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور، ضمن تاکید بر نقش و اهمیت دامپزشکی بر سلامت و زندگی مردم اظهار داشت: از عمده وظایف سازمان دامپزشکی رساندن غذای سالم از نظر بهداشتی و شرعی به دست مردم است و […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حسن بهرام نیا صبح روز چهارشنبه در دیدار با حجت‌الاسلام حسینی‌مقدم نماینده ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور، ضمن تاکید بر نقش و اهمیت دامپزشکی بر سلامت و زندگی مردم اظهار داشت: از عمده وظایف سازمان دامپزشکی رساندن غذای سالم از نظر بهداشتی و شرعی به دست مردم است و در این راستا پایش و نظارت بر کشتارگاه‌ها حائز اهمیت است.
وی در ادامه یکی از موضوعات مهم را بحث مشکل تامین علوفه دام‌ها عنوان کرد و گفت: در این راستا متولیان باید پیگیری کنند تا مشکل دامداران که قشر مولدی هستند حل شود.
بهرام نیا در ادامه ضابطه مند کردن کشتارگاه در استان را ضروری عنوان کرد و گفت: باید به گونه‌ای عمل شود که هم کسی بیکار نشود و هم موضوع بهداشت و سلامت غذایی مردم به نحو احسن در نظر گرفته شود.
در ادامه این نشست حجت‌الاسلام حسینی‌مقدم نماینده ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های استاندار ایلام در توجه به حوزه دامپزشکی استان گفت: سازمان دامپزشکی یک سازمان کاملاً تخصصی است که ماموریت‌های سنگینی را انجام می‌دهد، که می‌توان به سلامت دام، طیور و بهداشت جایگاه و نیز سلامت غذای مردم اشاره نمود که غفلت از آن آثار مخرب عظیم بهداشتی، اقتصادی واجتماعی را در پی دارد.
وی افزود: ماموریت مهم ومقدس دیگرسازمان دامپزشکی موضوع تضمین حلیت و طهارت غذاهای با منشاء دامی است که در سلامت روان مردم مومن نقش مهمی دارد که می‌بایست بدان توجه ویژه شود.

منبع : مهر