مشکل ۱۵ ساله دپوی زباله در جنگل‌های هیرکانی سوادکوه حل شد

به گزارش سردبیر پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری اظهار کرد: دپوی زباله در جنگل علاوه بر چهره ناخوشایند، خطر آلودگی خاک و آب‌های زیرزمینی و آسیب به حیات جانوران را در پی دارد؛ همچنین روستاها و مناطق مسکونی حاشیه‌ی جنگل‌ها بیشترین آسیب را از دپوی زباله در محیط زیست می‌بینند. وی با یادآوری دفع […]

به گزارش سردبیر پرس، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادق اکبری اظهار کرد: دپوی زباله در جنگل علاوه بر چهره ناخوشایند، خطر آلودگی خاک و آب‌های زیرزمینی و آسیب به حیات جانوران را در پی دارد؛ همچنین روستاها و مناطق مسکونی حاشیه‌ی جنگل‌ها بیشترین آسیب را از دپوی زباله در محیط زیست می‌بینند.
وی با یادآوری دفع غیراصولی زباله و ایجاد کوهی از زباله در جنگل‌های هیرکانی منطقه سوادکوه شمالی طی سال‌های اخیر، افزود: حدود ۱۵ سال دفن زباله‌های شهر شیرگاه و روستاهای اطراف در جنگل‌ها، موجب خشک شدن درختان جنگل‌های هیرکانی و آلودگی شدید محیط زیست شده و بارها به عنوان مشکل جدی و لاینحل در رسانه‌های مختلف مطرح شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری با اشاره به ورود مرجع قضائی شهرستان و برگزاری جلسات متعدد با مسئولان مرتبط برای حل و فصل مشکل مذکور، تصریح کرد: تدارک عرصه لازم جهت دفن بهداشتی و اصولی زباله، هدایت شیرابه، نظارت بر ورود و خروج خودروهای حمل زباله و محصور کردن مکان پیش بینی شده با سیم خاردار به منظور جلوگیری از ورود احشام، از جمله اقداماتی بوده که با بازدیدهای مکرر و پیگیری و نظارت دستگاه قضائی استان به سرانجام رسیده است.
رئیس کل دادگستری مازندران خاطرنشان کرد: ماشین آلات و تجهیزات مکانیکی شهرداری به صورت شبانه روزی در حال فعالیت و انجام مأموریت‌های محول هستند و نتیجه آنکه طبق نظر اداره محیط زیست، موضوع زباله و پسماند مربوط به منطقه شیرگاه از حالت بحران خارج شده است.

منبع : مهر نیوز