مصاف با رومانی برای رتبه سیزدهم/ حریف پرتغال می‌شویم یا برزیل؟

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان دختر جهان از ۸ الی ۱۹ مردادماه به میزبانی اسکوپیه مقدونیه شمالی و با حضور ۳۲ تیم در شهر اسکوپیه مقدونیه برگزار می‌شود. تیم هندبال دختران ایران با ثبت دو برد مقابل ازبکستان و سنگال و یک باخت برابر میزبان این رقابتها برای اولین […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، نهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان دختر جهان از ۸ الی ۱۹ مردادماه به میزبانی اسکوپیه مقدونیه شمالی و با حضور ۳۲ تیم در شهر اسکوپیه مقدونیه برگزار می‌شود. تیم هندبال دختران ایران با ثبت دو برد مقابل ازبکستان و سنگال و یک باخت برابر میزبان این رقابتها برای اولین بار در تاریخ رشته‌های توپی زنان و رشته هندبال در بین ۱۶ تیم برتر جهان قرار گرفت.
هندبالیست‌های نوجوان کشورمان در ادامه مسابقات در گروه اول با تیم‌های اول و دوم گروه A و تیم مقدونیه هم گروه شدند. نتیجه بازی برابر مقدونیه در این جدول برای ایران ثبت شده است و تیم کشورمان دو بازی برابر تیم‌های صعود کننده گروه A دارد.
در بازی اول، چهارشنبه شب مقابل تیم سرعتی و قدرتمند ایسلند ۲۸ بر ۱۷ نتیجه را واگذار کردیم.
در دومین دیدار از این گروه جمعه شب هندبالیست‌های کشورمان مقابل تیم سوئد تیم چهارم جهان دارنده یک طلای این رقابتها با نتیجه ۱۹ بر ۳۹ بازی را واگذار کردند.
تیم هندبال نوجوانان دختر کشورمان با قبول دو شکست در این مرحله به عنوان تیم چهارم گروه اول این مرحله باید در ادامه مسابقات دو دیدار دیگر برای مشخص شدن تکلیف تیم‌های سیزدهم تا شانزدهم جدول رقابتها برگزار کند.
در گروه یک رتبه بندی تیم‌ها به این ترتیب است:
۱- ایسلند با ۶ امتیاز
۲- سوئد با ۳ امتیاز و ۱۵ گل زده
۳- مقدونیه شمالی با ۳ امتیاز و ۹ گل زده
۴- ایران بدون امتیاز
همچنین از گروه سوم تیم آلمان و رومانی در رده سوم و چهارم قرار دارند و جمعه شب تیم رومانی با قبول شکست برابر تیم قدرتمند آلمان حریف ایران در مرحله بعدی مسابقات شد.
به این ترتیب تیم هندبال دختران نوجوان ایران از ساعت ۱۴ به وقت کشور میزبان (به وقت ایران ۱۶:۳۰) امروز یکشنبه برای مشخص شدن رتبه‌های سیزدهم تا شانزدهم در سالن ساندانسکی به مصاف تیم اروپایی رومانی خواهند رفت.
تیم ایران در صورت برد یا باخت در این دیدار با یکی از تیم‌های پرتغال یا برزیل مسابقه خواهد داد.
تیم‌های برنده این دو دیدار برای رتبه سیزدهم و چهاردهم و بازنده‌ها برای رتبه‌های پانزدهم و شانزدهم رقابت خواهند کرد.
نهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان دختر جهان از ۸ الی ۱۹ مردادماه در اسکوپیه مقدونیه شمالی با حضور ۳۲ تیم برگزار می‌شود و این اولین بار است تیم هندبال نوجوانان دختر کشورمان با کسب عنوان قهرمانی آسیا راهی این دیدارها شدند.