معادن ایلام به افراد متخصص واگذار شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، شهریار عباسی ظهر روز سه شنبه در جلسه شورای معادن استان ایلام گفت: استان ایلام از منابع غنی معدنی برخوردار است که می‌توان از این ظرفیت در راستای توسعه اقتصادی استان استفاده کرد. وی اظهار کرد: در طی یکسال گذشته فعالیت‌های خوبی در بخش معادن استان انجام شده و باید […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، شهریار عباسی ظهر روز سه شنبه در جلسه شورای معادن استان ایلام گفت: استان ایلام از منابع غنی معدنی برخوردار است که می‌توان از این ظرفیت در راستای توسعه اقتصادی استان استفاده کرد.
وی اظهار کرد: در طی یکسال گذشته فعالیت‌های خوبی در بخش معادن استان انجام شده و باید با همین شتاب حرکت کرد تا تحولات مثبتی در بخش معادن استان رقم بخورد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ایلام با بیان اینکه هر گونه فعالیت معدنی باید از حداقل امتیازات برخوردار باشد، تاکید کرد: صلاحیت و تخصص افراد در واگذاری معادن جدید مدنظر قرار گیرد.
عباسی افزود: یکی از اولویت‌های حوزه اقتصادی استان توسعه فعالیت‌های معدنی است که منجر به ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی خواهد شد
براساس این گزارش، در این جلسه در خصوص رفع موانع و مشکلات معدن، اعطای تعطیلی موقت به بهره بردار معدن شن و ماسه کوهی صالح آباد، اصلاح دستورالعمل امتیازبندی گواهی صلاحیت فنی و مالی، نقشه برداری سالیانه از محدوده‌های معدنی استان مورد بررسی و اتخاذ تصمیم قرار گرفت.

منبع : مهر