معارف دینی در جلسات عزاداری سیدالشهدا (ع) تبیین شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردستان، اظهار داشت: در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی قرار داریم، همه شهدای کربلا در روز عاشورا به شهادت رسیدند اما بعضی‌ها تصور می‌کنند که حضرت ابوالفضل (ع) در روز تاسوعا به شهادت رسیدند و این اشتباه است بلکه حضرت […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردستان، اظهار داشت: در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی قرار داریم، همه شهدای کربلا در روز عاشورا به شهادت رسیدند اما بعضی‌ها تصور می‌کنند که حضرت ابوالفضل (ع) در روز تاسوعا به شهادت رسیدند و این اشتباه است بلکه حضرت ابوالفضل آخرین شهید کربلا پیش از سیدالشهدا در روز عاشوراست.
وی افزود: یاد و نام امام حسین (ع) الهام‌بخش است و همه باید از این سرمایه عظیم استفاده کنیم، ما وظیفه داریم در برابر این حادثه بزرگ بی‌تفاوت نباشیم و طبق بیان رهبر انقلاب جلسات حسینی باید دارای سه ویژگی باشد.
امام جمعه اردستان با اشاره به ویژگی‌های جلسات عزاداری از منظر رهبر انقلاب، ادامه داد: محبت، علاقه و انس شرکت کنندگان با حضور در جلسات زیاد می‌شود که این از ویژگی‌های جلسات عزاداری حسینی است.
دهشیری یادآور شد: مردم باید با جریان کربلا و عاشوراییان بهتر و بیشتر آشنا شوند همچنین معارف دینی در این جلسات عنوان شود، باید قضاوت کنیم تا چه اندازه مراسم‌های عزاداری با این شاخص‌ها یکسان است.
وی بیان کرد: باید از ظرفیت ماه محرم به خوبی استفاده کنیم که در این خصوص نیاز است نیت خود را خالص کنیم، همچنین سعی کنیم که شیطان در ما نفوذ نکند و عزاداری‌ها هم احساسی، عاطفی و حماسی باشد.
امام جمعه اردستان با اشاره به تجمع هیئات مذهبی در روز تاسوعا در امامزاده اسماعیل (ع)،تاکید کرد: این سنت که هر ساله برگزار می‌شده و امسال نیز امیدواریم پرشور تر برگزار شود اما کسانی که نذری دارند و گوسفند ذبح می‌کنند دقت کنند که اولاً سر راه مردم ذبح نکنند و باید با مجوز اداره بعداشت نیز باشد.
دهشیری ضمن اشاره به چهاردهم مرداد روز حقوق بشر و گرامیداشت شهادت خلبان شهید عباس بابایی، ادامه داد: هفدهم مرداد روز شهادت شهید محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی است که در افغانستان به شهادت رسید و یاد و نام این خبرنگار را گرامی می‌داریم و برای خبرنگاران که وقایع‌نگار جلسات و برنامه‌ها هستند آرزوی موفقیت داریم.

منبع : خبرگزاری مهر