معارف و شخصیت حضرت زهرا(س) باید به دنیا منتقل شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام منصور امامی عصر یکشنبه در مراسم بزرگداشت روز زن که در مسجد حاجی خان ارومیه برگزار شد اظهار کرد کرد: در این دنیای غرب که به دروغ خود را مدافع حقوق زنان معرفی می‌کنند، شخصیتی مثل حضرت زهرا (س) وجود ندارد و ما باید این معارف را به […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام منصور امامی عصر یکشنبه در مراسم بزرگداشت روز زن که در مسجد حاجی خان ارومیه برگزار شد اظهار کرد کرد: در این دنیای غرب که به دروغ خود را مدافع حقوق زنان معرفی می‌کنند، شخصیتی مثل حضرت زهرا (س) وجود ندارد و ما باید این معارف را به دنیا منتقل کنیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: در غربی که ادعای حقوق زنان را دارد و از آزادی دم می‌زند، زنان را در فروشگاه‌ها می‌فروشند و در فرانسه از چند روز یک زن در اثر خشونت کشته می‌شود، ۱۷ وزیر فرانسوی به خشونت خود علیه زنان اعتراف کردند و در بسیاری از کشورهای غربی درصد بالایی از کودکان به صورت نامشروع به دنیا می آیند.
وی ادامه داد: در غرب مقام زن را از او گرفته‌اند و او را به کالا تبدیل کرده‌اند به گونه‌ای که این امر موجب اعتراض فرهیختگان زن شده است و زنانی که متوجه شده‌اند نظام لیبرال سرمایه داری می‌خواهد از زیبایی زنان استفاده ابزاری نند، در آمریکا اجتماع عفاف و حجاب برگزار می‌کنند.
حجت الاسلام امامی بیان اینکه انسان حامل روح الهی ای است که خداوند در وجود او به امانت گذاشته است و در این امر، بین زن و مردم تفاوتی وجود ندارد، افزود: اگر انسان بتواند در این دنیایی که پر از شر و پستی و بلندی است، این امانت را به مقصد مقصود برساند امین الله لقب می‌گیرد و لذا ما در زیارت امثن الله حضرات معصومین خصوصاً امام علی علیه السلام امین الله که انسان کامل هستند، خطاب می‌کنیم چرا که آن‌ها روح الهی را به ۱ و رت کامل حفظ کرده و به مقصد رساندند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه برای حمل امانت الهی قدرت نیاز است، گفت: برای حمل امانت الهی زن بیشتر از مرد قدرت دارد و امام علی (علیه السلام) اشک دیده را یکی از اسلحه‌های انسان برای مقابله با شیطان بیان می‌کند، سلاح ابزار قدرت است و هر جنگی سلاح خود را می‌خواهد لذا کسی که اهل احساس و اشک و آه است در مقابل نفس وشیطان مجهزتر و قدرتمندتر است که این موهبت در زنان نمود بیشتری دارد.
وی افزود: همچنانکه بزرگان و عرفاء و انبیای ما از بکائین و زیاد گریه کننده ها بودند و گریه‌های شبانه امام علی (علیه السلام) ضرب المثل خاص و عام بود و البته گریه‌ای که برای رسیدن به تعالی انسانی باشد این خصوصیت را دارد.
حجت الاسلام امامی عنوان کرد: زن اگر ارزش این اشک چشم خود را که از عاطفه و عشق و علاقه او سرچشمه گرفته، بداند آن را در راهی مصرف می‌کند که موجب تعالی او بشود و اگر قدرش را نداند مورد طمع شیطان واقع می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه همه افرادی که به جایگاه‌های رفیع دست یافتند در اثر تربیت مادران بوده است، گفت: این‌که خداوند این جایگاه و منزلت ویژه را به زن داده است، بنابر این در ادبیات دینی و الهی ما، زن دارای جایگاه ویژه است و چون نظر خداوند بر زن بیشتر است و لذا شیطان هم بیشتر برای از بین بردن آن تلاش می‌کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی تصریح کرد: اگر در جامعه زن فاسد شود، جامعه به فساد کشیده می‌شود و دیگر انسانی تربیت نمی‌شود و به همین دلیل هم احکام دینی در مورد زنان با ظرافت بیشتری بیان شده است و امروز نیز جایگاه زن و مادر در تیر رس شیاطین قرار دارد.

منبع : مهر نیوز