معاینه فنی موتورخانه‌ها در اولویت

حسن قاسم پور در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: نظارت دقیق بر فعالیت کارخانه‌ها از زمان صدور مجوز تا راه اندازی مهم است. وی خاطرنشان کرد: بعد از استعلام از محیط زیست صدور مجوز برای واحدهای صنعتی با همکاری سازمان صمت انجام می‌شود که تلاش می‌کنیم در مراحل احداث این واحدها روند حفظ […]

حسن قاسم پور در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: نظارت دقیق بر فعالیت کارخانه‌ها از زمان صدور مجوز تا راه اندازی مهم است.
وی خاطرنشان کرد: بعد از استعلام از محیط زیست صدور مجوز برای واحدهای صنعتی با همکاری سازمان صمت انجام می‌شود که تلاش می‌کنیم در مراحل احداث این واحدها روند حفظ مقررات زیست محیطی مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تصریح کرد: راه اندازی این واحدها منوط به رعایت شرایط و ضوابط زیست محیطی است و ما در حوزه آب، هوا و خاک سعی می‌کنیم استانداردها را در راه اندازی این واحدها مورد توجه قرار دهیم.
قاسم پور اظهار کرد: در واحدهای تولیدی و صنعتی استان اردبیل خروجی فاضلاب و سایر آلاینده‌های هوا و خاک در قالب سیستم فیلتر و پایش خوداظهاری مورد رصد قرار می‌گیرد تا کمترین آلودگی هوا را شاهد باشیم.
وی خاطرنشان کرد: کارشناسان آزمایشگاه مستقر در محیط زیست استان نیز نمونه ارائه شده از این کارخانه‌ها را مورد پایش و رصد قرار دادند تا کیفیت مطلوبی را در هوا، خاک و آب و کاهش آلایندگی‌ها شاهد باشیم.
اکثر روزهای اردبیل هوا پاک و سالم است
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل ادامه داد: شاخص کیفیت هوا با عدد و رنگ مشخص می‌شود و ما سعی می‌کنیم تا از طریق یک ایستگاه سنجش هوا که در اردبیل واقع شده شاخص هوای پاک، سالم، ناسالم برای گروه‌های حساس، خطرناک و … را اعلام کنیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل ضرورت راه اندازی دومین ایستگاه سنجش هوا را در اردبیل یادآور شد و بیان کرد: فقط در شهر اردبیل امکان سنجش محدود هوا وجود دارد و در سایر شهرهای استان چنین امکانی موجود نیست.
قاسم پور از هموطنان خواست؛ از سوزاندن ضایعات کشاورزی، زباله، کاه و کلش، سوزاندن لاستیک و پلاستیک و … جلوگیری کرده و رسالت خود را در سالم نگهداشت هوای اردبیل انجام دهند.
وی با بیان اینکه وارونگی هوا کمتر در اردبیل رخ می‌دهد، گفت: در کنار این عوامل توسعه فضای سبز نیز بسیار مهم است و ما از میانگین ۱۵ مترمربعی کشور سرانه پایین‌تری را داریم به طوری که در استان این سرانه ۱۱ مترمربع و در اردبیل زیر ۷ مترمربع است که شهرداران باید نسبت به توسعه فضای سبز اقدام کنند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در پایان بیان کرد: در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نیز توسعه ۱۰ درصدی فضای سبز الزام آور است و باید مسئولان حوزه صنعت و معدن به این امر توجهی جدی داشته باشند.