معدوم سازی ۲ میلیون کیلوگرم فرآورده خام دامی در زنجان

به گزارش سردبیر پرس، محمد باقر حاج کاظمی گفت: طی ۶ ماه امسال بیش از دو میلیون و ‭۵۷۹‬ هزار و ‭۸۰۰‬ کیلوگرم فرآورده خام دامی در این استان به دلیل موارد غیربهداشتی و سپری شدن زمان مصرف معدوم شد. وی اظهار کرد: طی این بازه زمانی هم ۱۱ هزار و ۴۰۸ مورد بازدید از […]

به گزارش سردبیر پرس، محمد باقر حاج کاظمی گفت: طی ۶ ماه امسال بیش از دو میلیون و ‭۵۷۹‬ هزار و ‭۸۰۰‬ کیلوگرم فرآورده خام دامی در این استان به دلیل موارد غیربهداشتی و سپری شدن زمان مصرف معدوم شد.
وی اظهار کرد: طی این بازه زمانی هم ۱۱ هزار و ۴۰۸ مورد بازدید از واحدهای فروش، کشتارگاه‌ها، مراکز بسته بندی، رستوران‌ها، جگرکی و خودروهای حمل فرآورده‌های خام دامی انجام شده است و در این بازدیدها توسط ناظران بهداشتی دامپزشکی ۱۹ پرونده تخلف تشکیل و به مراجع قضایی ارجاع داده شده است.
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان افزود: تخلف این پرونده‌ها رعایت نکردن موازین و ضوابط بهداشتی، تخلف در عرضه مواد پروتئینی، کشتار و عرضه غیر مجاز فرآورده‌های خام دامی غیر بهداشتی بوده و در ۶ ماه نخست سال جاری ۲۹۳ مورد نیز تخلف غیربهداشتی مشاهده و تذکر کتبی به واحد متخلف صادر شده و ۱۱۰ مورد نیز از فرآورده‌های خام دامی مشکوک نمونه برداری شد.
حاج کاظمی تاکید کرد: مصرف کنندگان فرآورده‌های خام دامی، فرآورده مورد نیاز خود را از مراکز معتبر عرضه و توزیع فرآورده‌های خام دامی که دارای مهر دامپزشکی و برچسبی که دارای زمان پایان مصرف و تولید، محل تولید و شرایط نگهداری بر روی لاشه است، خریداری و به این موارد دقت کنند و همشهریان در صورت مشاهده هرگونه تخلف با شماره تلفن ‭‭۱۵۱۲‬‬ ادارات دامپزشکی استان زنجان تماس برقرار کنند و مورد تخلف را جهت رسیدگی اطلاع دهند.
وی افزود: استان زنجان حدود سه هزار و ‭‭۲۰۰‬‬ واحد تولید، نگهداری، توزیع و عرضه فرآورده‌های دامی دارد.