معرفی حدود ۵۰۰ دانشجو و گروه دانشجویی فداکار

به گزارش سردبیر پرس به نقل از سازمان جهاد دانشگاهی تهران، نخستین جلسه کارشناسی و انتخاب دوازدهمین دوره اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران با حضور نمایندگان سازمان‌های ذی‌ربط از قبیل سازمان انتقال خون، سازمان بهزیستی، سازمان حفاظت محیط زیست، کمیته امداد امام خمینی(ره)، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از سازمان جهاد دانشگاهی تهران، نخستین جلسه کارشناسی و انتخاب دوازدهمین دوره اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران با حضور نمایندگان سازمان‌های ذی‌ربط از قبیل سازمان انتقال خون، سازمان بهزیستی، سازمان حفاظت محیط زیست، کمیته امداد امام خمینی(ره)، وزارت آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی کشور، دانشگاه آزاد اسلامی، نماینده سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور، نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری در محل سازمان جهاد دانشگاهی تهران برگزار شد.
جمال رحیمیان، در این جلسه با تأکید بر ضرورت همکاری و مشارکت همه سازمان‌های مربوطه طبق روال در ادوار گذشته گفت: در این جلسات با دیدگاه دوستان به‌ویژه در خصوص سهمیه‌بندی مالی برای برگزاری مراسم در موعد مقرر آشنا می‌شویم.
وی کار بعدی را تشکیل شورای کارشناسی و انتخاب دانشجوی فداکار دانست و گفت: در این شورا با بررسی پرونده و سوابق فعالیت‌های آن‌ها سعی می‌شود با دقت از میان دانشجویان، جوانان شایسته و دارای استحقاق تقدیر شناسایی و معرفی شوند.
دبیر دوازدهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری به دانشجویان ایران با این توضیح که هر سازمان و ارگانی طبق روال گذشته و براساس سهمیه تعیین‌شده دانشجو یا گروه دانشجویی فداکار معرفی می‌کنند، افزود: فراخوان از سوم دی‌ماه منتشر شده و دانشجویان به‌مدت یک‌ماه (تا سوم بهمن‌ماه) فرصت دارند تا مدارک و مستندات خود را جهت بررسی به دبیرخانه ارسال کنند.
رحیمیان علت تأخیر در برگزاری دوازدهمین دوره را شرایط سخت کشور و دانشگاه‌ها و مباحث حراستی امنیتی دانست و خاطرنشان کرد: افکار و فضای عمومی هم برای انتشار فراخوان و دعوت عمومی دانشجویان برای شرکت در این رویداد فرهنگی دانشجویی آماده نبود.
وی با یادآوری این نکته که نخستین دوره این مراسم هم‌زمان با سالگرد فاجعه بم در سال ۸۳ برگزار شد، ادامه داد: در زلزله ۵ دی‌ماه سال ۸۲ در بم شمار فراوانی از دانشجویان دانشگاه تهران برای امدادرسانی به محل زلزله‌زده اعزام شدند که این انگیزه‌ای برای آغاز این رویداد فرهنگی دانشجویی در معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران شد.
معاون فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی تهران تقدیر از آموزگاران فداکار را از دیگر وظایف این این آیین برشمرد و افزود: معلمان از فداکارترین اقشار جامعه هستند که شایسته تقدیر هستند.
رحیمیان با بیان این‌که طبق برنامه زمان‌بندی‌شده شناسایی مصادیق فداکاری براساس سهمیه هر سازمان آغاز می‌شود، در ادامه تصریح کرد: شاید بتوان گزارشی از فعالیت‌های ۱۱ دوره ازاین مراسم به مقام معظم رهبری ارائه شود تا عنایت ایشان را برای این دوره از مراسم داشته باشیم.