معلولین مشگین‌شهر نیاز جدی به حمایت مردم و مسئولان دارند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام رضا باوقار در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به لیالی قدر و استفاده بردن از برکات این شب‌ها اظهار کرد: پروردگار عالم تمام تقدیرات یک ساله را در این شب تعیین می‌کند و مسلمین باید از برکات این شب‌ها استفاده کنند. وی با بیان […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام رضا باوقار در خطبه‌های عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته با اشاره به لیالی قدر و استفاده بردن از برکات این شب‌ها اظهار کرد: پروردگار عالم تمام تقدیرات یک ساله را در این شب تعیین می‌کند و مسلمین باید از برکات این شب‌ها استفاده کنند.

وی با بیان فضیلت‌های حضرت علی علیه السلام از نگاه احادیث و روایات و اشاره به مناجات مولی المتقیان امام علی علیه السلام با خدا، به دستگیری از محرومان، صدقه دادن و صله ارحام در این ایام تاکید کرد.

خطیب نماز جمعه شهرستان مشگین شهر در بخش دیگری از سخنان خود افزود: از عموم مردم و خیرین دعوت می‌کنیم معلولین شهرستان مشگین‌شهر را دریابند و از آنان حمایت کنند و به فکر ایجاد ساختمان جدید برای این عزیزان باشند چرا که مکان فعلی در شأن معلولان نیست و مسئولان باید در این خصوص توجه جدی داشته باشند.

امام جمعه مشگین شهر با تبریک دوم اردیبهشت سالروز تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ ادامه داد: سپاه از نهادهای معظم انقلاب اسلامی است و مولود انقلاب و هدیه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی رحمت الله علیه است، سپاه پاسداران حامی و یاور مردم است و در سایه مکتب اسلام و ولایت فقیه، صادقانه در راه خدمت به مردم، روز به روز قدرتمند و توانمند تر خواهد شد.

حجت الاسلام باوقار با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: سپاه پاسداران از روز تأسیس با انواع توطئه‌ها مواجه بود که با عنایت الهی و حمایت مقام معظم رهبری تمام توطئه‌های دشمنان را ناکام گذاشته و در عرصه‌های سازندگی، محرومیت زدایی و خدمت به مردم در حوادث و بلایای طبیعی همواره در کنار مردم است.

وی در ادامه گفت: در روزهای گذشته شاهد تظاهرات در کشورهای مختلف در محکومیت اهانت به قرآن کریم در کشور سوئد بودیم، متأسفانه در کشورهای غربی این اهانت‌ها به بهانه آزادی بیان رخ می‌دهد و به اعتقادات و ارزش‌های ۲ میلیارد مسلمان توهین می‌شود و سازمان‌های مدعی حقوق بشر هیچ گونه واکنشی نشان نمی‌دهند، اما به کوری چشم دشمنان، اسلام روز به روز پیشرفت خواهد کرد. ملت ایران این عمل ننگین را محکوم می‌کند و اعلام می‌کنیم صبر ملت ایران حدی دارد که با خشم ملت ایران همراه خواهد شد.

امام جمعه مردم مشگین شهر با اشاره به جمعه آخر ماه مبارک رمضان و روز قدس و دعوت از تمام اقشار جامعه برای شرکت در راهپیمایی روز قدس خاطر نشان کرد: امیدواریم بعد از تعطیلی ۲ ساله راهپیمایی روز قدس از شکوه بیشتری برخوردار خواهد بود مردم فلسطین این روزها بیش از پیش در مظلومیت هستند، ایران اسلامی اجازه نخواهد داد که مردم فلسطین احساس تنهایی کند و همچون حمایت ایران از محور مقاومت اسلامی بار دیگر از فلسطین حمایت مجدانه خواهد کرد.

امام جمعه مردم مشگین شهر با گرامی داشت روز پاک و محیط زیست از تمام عوامل و کسانی که در برای محیط زیست تلاش می‌کنند نیز قدردانی کرد.

حجت الاسلام باوقار در انتها با تشکر از اجرای برنامه میز خدمت و اشاره به اطلاع رسانی در خصوص برگزاری این موضوع یک هفته قبل تر از برگزاری گفت: میز خدمت نباید نمایشی به وجود بیاید بلکه باید به گونه‌ای باشد که واقعاً مشکل مردم حل شود.