مقام روسیه: آمریکا بیشتر متضرر شده است

به گزارش سردبیر پرس به نقل از تاس، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرد که اقدامات محدودکننده و تحریم‌ها برضد روسیه، از جمله صادرات طلا و محصولات صنعتی، ناقض قوانین بازی موجود برای همه اقتصادها در دنیاست. آنتونوف در پاسخ به سوالی مبنی بر بسته جدید تحریم‌ها برضد مسکو، گفت: بازارها شاهد این […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از تاس، «آناتولی آنتونوف» سفیر روسیه در واشنگتن اعلام کرد که اقدامات محدودکننده و تحریم‌ها برضد روسیه، از جمله صادرات طلا و محصولات صنعتی، ناقض قوانین بازی موجود برای همه اقتصادها در دنیاست.
آنتونوف در پاسخ به سوالی مبنی بر بسته جدید تحریم‌ها برضد مسکو، گفت: بازارها شاهد این مسئله هستند که آمریکا به طرز غیر قابل پیش بینی عمل می‌کند و بذر هرج و مرج و هراس را می‌کارد. موانع جدید که از جمله بر صادرات طلا و صنعت تأثیر می‌گذارد، قوانین بازی موجود برای همه اقتصادها را نقض می‌کند.
طبق گفته وی، تصمیم آمریکا و متحدانش در روابط حاد و سخت گیرانه اقتصادی با روسیه، بحران‌های موجود در اقتصاد جهانی را به حد نهایی رساند». این دیپلمات روس افزود که آمریکا از تحریم‌های خود نیز رنج می‌برد.
آنتونوف افزود: رشد قیمت مصرف کننده در اینجا (آمریکا) به بالاترین میزان در چهل سال گذشته رسیده است.
وی ادامه داد که موج اخیر تحریم‌های غرب برضد روسیه به دلیل عملیات ویژه نظامی مسکو در اوکراین بحران جهانی غذا را وخیم‌تر کرده است.
سفارت روسیه به نقل از آنتونوف در این باره نوشت: در مورد امنیت غذایی، این موج محدودیت‌های غربی‌ها بر ضد روسیه به رهبری آمریکا بود که به بحران جهانی غذا دامن زد. علل ریشه‌ای آن گام‌های بی کفایت اقتصاد کلان تعدادی از کشورهای توسعه یافته، تغییرات اقلیمی و همه گیری کرونا است.
طبق سخنان وی، این بحران تنها از طریق دسترسی و عرضه آزاد به غلات و کودها از جمله کودهای تولید روسیه به بازارهای جهانی قابل حل است.
منابع خبری پیشتر گزارش دادند که آمریکا و متحدانش به ویژه کشورهای عضو گروه هفت اخیراً واردات طلا از روسیه را نیز ممنوع اعلام کردند.
این در حالی است که روسیه از زمان آغاز عملیات ویژه نظامی خود در اوکراین در ۵ اسفند سال گذشته تا کنون هدف تحریم‌های سنگین و شدید غرب قرار گرفته است که بخش‌های مختلف این کشور از جمله بانکی، نظامی، کشاورزی، صنعتی و زیرساخت‌های مرتبط را شامل می‌شود.