منابع آبی گلستان مناسب نیست

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، اتابک جعفری عصر چهارشنبه در دیدار با استاندار گلستان اظهارکرد: تخصیص اعتبار برای تامین آب در گلستان آغاز شده و ۱۵۰ میلیارد تومان برای تامین آب مورد نیاز گرگان اختصاص یافته است. مدیر عامل آب و فاضلاب کشور افزود: تلاش ما تسریع در ساخت خطوط انتقال آب است. وی بیان […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، اتابک جعفری عصر چهارشنبه در دیدار با استاندار گلستان اظهارکرد: تخصیص اعتبار برای تامین آب در گلستان آغاز شده و ۱۵۰ میلیارد تومان برای تامین آب مورد نیاز گرگان اختصاص یافته است.
مدیر عامل آب و فاضلاب کشور افزود: تلاش ما تسریع در ساخت خطوط انتقال آب است.
وی بیان کرد: ۹۵ درصد منابع آبی گلستان از محل آب‌های زیرزمینی تامین می‌شود که باید به سمت استفاده از آب‌های سطحی حرکت کنیم.
جعفری با اشاره به اقدامات قرارگاه امام حسن (ع) به طرح‌های در دست اقدام در حوزه تامین آب روستایی کشور، گفت: در حال حاضر تامین آب ۱۶ هزار روستا در کشور با اعتبار ۱۹ هزار میلیارد تومان در دست اقدام بوده که اعتبارات آن تا ۳۰ هزار میلیارد تومان قابل افزایش است.
مدیرعامل شرکت سهامی مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: سهم گلستان در این طرح ۴۳۳ روستا است و امیدواریم این اقدام در فرایندی ۳۰ ماهه عملیاتی شود.
منبع : مهر نیوز