منشأ انفجارهای تروریستی در افغانستان، نقشه‌های شیطانی آمریکا است

به گزارش سردبیر پرس به نقل از العهد، جنبش «أنصارالله» یمن با صدور بیانیه‌ای انفجارهای تروریستی اخیر در نقاط مختلف افغانستان را به شدت محکوم کرد. این جنبش ایالات متحده آمریکا را عامل وقوع انفجارهای مذکور دانست. بر اساس این گزارش، در بیانیه جنبش مقاومت اسلامی أنصارالله یمن آمده است که منشأ انفجارهای تروریستی در […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از العهد، جنبش «أنصارالله» یمن با صدور بیانیه‌ای انفجارهای تروریستی اخیر در نقاط مختلف افغانستان را به شدت محکوم کرد. این جنبش ایالات متحده آمریکا را عامل وقوع انفجارهای مذکور دانست.

بر اساس این گزارش، در بیانیه جنبش مقاومت اسلامی أنصارالله یمن آمده است که منشأ انفجارهای تروریستی در تعدادی از مساجد و مدارس افغانستان، نقشه‌های شیطانی ایالات متحده آمریکا است.

در ادامه بیانیه جنبش أنصارالله همچنین تأکید شده است: از هیئت حاکمه در افغانستان می‌خواهیم که به مسئولیت خود در قبال اوضاع این کشور عمل کنند و ضمن محاکمه جنایتکاران، امنیت را برای مردم افغانستان به ارمغان آورند.

این در حالی است که اخیراً چند انفجار تروریستی در نقاط مختلف افغانستان به وقوع پیوسته است. روز جمعه هفته گذشته وقوع انفجار در یک مسجد در ولایت قندوز به شهادت ۶۰ نفر و زخمی شدن بیش از ۳۰ تَن دیگر منجر شد.

در همین حال، گروه تروریستی داعش ظهر روز پنجشنبه اول اردیبهشت‌ماه با طراحی عملیاتی تروریستی در بزرگترین مسجد شیعیان مزارشریف به نام سه‌دکان واقع در شمال افغانستان، ۳۰ تن از نمازگزاران را شهید و ۸۰ نفر دیگر را مجروح کرد.

از سوی دیگر، در روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین نیز یک مرکز آموزشی شیعیان واقع در غرب کابل مورد حمله تروریستی قرار گرفت و در نتیجه آن ۲۶ دانش‌آموز به شهادت رسیدند.

منبع : مهر نیوز