موضع خصمانه پاریس در قبال پرتاب ماهواره از سوی ایران

به گزارش پایگاه خبری سردبیر، وزارت خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌ای در وبگاه رسمی خود، به پرتاب ماهواره فضایی در ایران واکنش نشان داد. در این بیانیه، فرانسه اقدام ایران برای ارسال ماهواره به فضا را محکوم کرده و مدعی شده است که پرتاب ماهواره از سوی ایران بر خلاف تعهدات بین‌المللی تهران است. وزارت […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر، وزارت خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌ای در وبگاه رسمی خود، به پرتاب ماهواره فضایی در ایران واکنش نشان داد.
در این بیانیه، فرانسه اقدام ایران برای ارسال ماهواره به فضا را محکوم کرده و مدعی شده است که پرتاب ماهواره از سوی ایران بر خلاف تعهدات بین‌المللی تهران است.
وزارت خارجه فرانسه همچنین مدعی شده است که ایران نمی‌تواند فعالیت‌هایی از جمله شلیک موشک و اقدامات مرتبط با موشک‌های بالستیک دارای توانایی حمل سلاح اتمی را دنبال کند.
فرانسه در بیانیه خود مدعی شده است که بر اساس بخشی از تعهدات ایران ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد، این کشور نمی‌تواند، اقدام به پرتاب موشک کند.
وزارت خارجه فرانسه همچنین در ادامه مدعی شده که توسعه برنامه موشک‌های بالستیک ایران ثبات منطقه‌ای را تضعیف کرده و بر امنیت اروپا اثر می‌گذارد.
در انتهای این بیانیه، فرانسه از ایران خواسته است تا به تعهدات بین‌المللی خود پایبند باقی بماند.