موضع گیری جدید جبران باسیل درباره دولت میقاتی

به گزارش سردبیر پرس به نقل از الاخبار، رئیس حزب جریان ملی آزاد لبنان تأکید کرد که این حزب تمایلی به مشارکت در دولت «نجیب میقاتی» ندارد. «جبران باسیل»، رئیس حزب جریان ملی آزاد لبنان، امروز (سه‌شنبه ۲۸ ژوئن) پس از دیدار با نجیب میقاتی، نخست‌وزیر مأمور تشکیل کابینه، در ساختمان مجلس لبنان، تأکید کرد […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از الاخبار، رئیس حزب جریان ملی آزاد لبنان تأکید کرد که این حزب تمایلی به مشارکت در دولت «نجیب میقاتی» ندارد.
«جبران باسیل»، رئیس حزب جریان ملی آزاد لبنان، امروز (سه‌شنبه ۲۸ ژوئن) پس از دیدار با نجیب میقاتی، نخست‌وزیر مأمور تشکیل کابینه، در ساختمان مجلس لبنان، تأکید کرد که هیچ مقام یا وزارتخانه‌ای را از میقاتی طلب نکرده و هرچه در این باره گفته می‌شود دروغ است.
او بر مخالفتش با ایده خالی ماندن منصب ریاست جمهوری تأکید کرد و گفت که هر کار لازم برای جلوگیری از این کار را انجام می‌دهد.
باسیل افزود که حزبش خواستار تشکیل فوری دولت است و تأکید کرد که در گفتگو با میقاتی موضوع رئیس بانک مرکزی و «رسوایی» در لبنان از این بابت را بررسی کرده است.
وی همچنین تأکید کرد که موضوع تکمیل تحقیقات درباره پرونده انفجار بندر بیروت یک موضوع سیاسی است.
باسیل درباره پرونده ترسیم مرز دریایی با رژیم صهیونیستی هم گفت: لبنان باید خط ۲۹ را ملاک قرار دهد و امور را طبق آن به پیش ببرد.
وی همچنین درباره آوارگان سوری هم تاکید کرد: لبنان دیگر تحمل آوارگان را ندارد و دولت آتی باید اقدامات لازم را برای بازگشت آوارگان به عمل آورد.

منبع : مهر نیوز