موفقیت معلم به مطالعه مستمر و به‌روزرسانی اطلاعات وی مرتبط است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی یکشنبه شب در این آئین نمادین جشن نو معلمان استان ضمن تبریک به نو معلمان، مهم‌ترین شاخصه یک معلم را نوع و کیفیت تدریس او خواند و گفت: برای داشتن یک تدریس موفق و تأثیر گذار، حتماً باید شاخص‌های مرتبط با آن رعایت شود. پورذهبی افزود: لزوم […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام عبدالرضا پورذهبی یکشنبه شب در این آئین نمادین جشن نو معلمان استان ضمن تبریک به نو معلمان، مهم‌ترین شاخصه یک معلم را نوع و کیفیت تدریس او خواند و گفت: برای داشتن یک تدریس موفق و تأثیر گذار، حتماً باید شاخص‌های مرتبط با آن رعایت شود.
پورذهبی افزود: لزوم رعایت ظواهر فیزیکی، نحوه بیان، آداب تفهیم و اصول ارائه مطالب از جمله مهم‌ترین شاخصه‌ها در این زمینه است.
وی داشتن علم به روز و مطالعه مستمر و همچنین اطلاعات دقیق از رشته در کنار شور و نشاط معلمی را عامل موفقیت معلمان توصیف کرد و با اشاره به دوست شدن با دانش آموزان و برقراری ارتباط عاطفی با آن‌ها عنوان کرد: عدم تبعیض بین دانش‌آموزان، کسب اطلاعات عمومی، ترغیب دانش‌آموزان به کسب علم جدید، مفید بودن در زمان حضور در کلاس و بهره‌گیری از تمامِ وقت به صورت دقیق و برنامه‌ریزی شده و نهایتاً ارتقا هویت ملی ضرورت نظام تعلیم و تربیت فعلی است.
نو معلمان خود را به ابزار دانش و نوآوری مجهز کنند
هاشم ناظمی جلال مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در این مراسم اظهار کرد: امسال بر اساس سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش جشن‌های نو معلمان در سراسر کشور برگزار که خوشبختانه استقبال مطلوبی از آن صورت گرفت.
وی با بیان اینکه در سال جاری، ۱۲۰۰ نفر جذب مجموعه آموزش و پرورش کردستان شدند، اظهار داشت: جشن نو معلمان در یک برنامه متمرکز استانی و چند برنامه قطبی در سراسر استان برگزار می‌شود.
ناظمی جلال با اشاره به استخدام‌های صورت گرفته و شروع یک حرکت امیدبخش و مفید در آموزش و پرورش گفت: امسال با کمبود معلم مواجه بودیم ولی با به‌کارگیری راهکارهای متنوع این چالش را حل نمودیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در خصوص جایگاه معلم نیز گفت: معلم دارای جایگاه ویژه‌ای بوده و این امر در سخنان بزرگان دین نیز کاملاً واضح است.
وی افزود: باید این جایگاه قدر شناخته شود و هیچ‌گاه خدشه‌ای به آن وارد نشود.
ناظمی‌جلال در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه آموزش و پرورش دارای اسناد فرادستی است، مهم‌ترین آن را سند تحول بنیادین عنوان کرد و با اشاره به ضرورت توجه به این سند مهم در تمامی سطوح، اظهار داشت: اولویت‌های آموزش و پرورش باید با تکیه بر سند تحول بنیادین تعیین و عملیاتی شود.
وی به نقش نو معلمان نیز پرداخت و آنان را مواجه با نسل به‌روز و نوآور توصیف و عنوان کرد: از شما انتظار می‌رود همواره به علم روز مجهز بوده و خود را به روز نگه دارید.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان در پایان سخنانش با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در آموزش و پرورش گفت: دولت سیزدهم تا بدین لحظه اقدامات بسیار فاخری را در مجموعه آموزش و پرورش به انجام رسانده است که جای تقدیر دارد.

منبع : مهر نیوز