مکتب عاشورا چشمه جاری انسان‌پروری است

حجت‌الاسلام مهدی ستوده در حاشیه همایش «احلی من‌العسل» در گفت‌و گو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: پیام اصلی و واقعی حماسه حسینی این است که برای برپایی حکومت دینی و تحقق اسلام سیاسی در جامعه باید تا پای جان دادن ایستاد و هیچ اندیشه کاذبی نباید در مقابل اندیشه والای دینی و ارزشی قد […]

حجت‌الاسلام مهدی ستوده در حاشیه همایش «احلی من‌العسل» در گفت‌و گو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار کرد: پیام اصلی و واقعی حماسه حسینی این است که برای برپایی حکومت دینی و تحقق اسلام سیاسی در جامعه باید تا پای جان دادن ایستاد و هیچ اندیشه کاذبی نباید در مقابل اندیشه والای دینی و ارزشی قد علم کند.
وی با اشاره به اینکه دین برای هدایت انسان‌ها آمده و هر مخاطره‌ای که دین را تهدید کند، ضروری است تا مؤمنان خود را فدا کنند تا دین بماند، تصریح کرد: امام حسین (ع) مصداق بارز فدایی و شهید راه دین شد تا به همگان بیاموزد برنامه سعادتی که دین پیش روی انسان‌ها گشوده خدشه‌بردار نیست.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با بیان اینکه مکتب و جریان عاشورا چشمه جاری و همیشه جوشان انسان‌سازی و معرفت واقعی به ولی فقیه زمان است، گفت: عبرت‌های عاشورا برای تمامی قرن‌ها و تمام بشریت دانشگاه معرفت‌آموزی است و ضروری است تا تمامی زوایای این روز تحلیل و بررسی شده و در جامعه تبیین شود.
حجت‌الاسلام ستوده افزود: تاسوعا وعاشورا نماد بارز مکتب تشیع است و می‌توان اذعان کرد قیام کربلا در حقیقت دانشگاه و مکتبی است که در آن از طفل شیرخواره گرفته تا پیرمرد ۷۵ ساله با رشادت و شجاعت خود درس غیرت و شجاعت به تمامی نسل‌ها و عصرها می‌دهند و این چیزی جز در فرمان ولی زمان بودن نیست.
وی با تاکید بر اینکه جامعه ما همواره به عاشورا نیازمند است، خاطرنشان کرد: عاشورا توان آن را دارد که فکر ما را تصفیه کند، عواطف ما را تلطیف کند و ما را به اخلاق پسندیده مزین کند و این میسر نمی‌شود مگر اینکه حسین (ع) را در زندگی خود وارد سازیم و در راستای تداوم عاشورا بکوشیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل اضافه کرد: واقعه عاشورا حادثه‌ای مقطعی و زودگذر نبوده و نیست بلکه رویدادی تلقی می‌شود که در طول تاریخ درس‌آموز بوده و توانسته در بسیاری از جاها پایه‌های ستم و استبداد را از بیخ و بن براندازد.